• Dziś 11°/6°
  • Jutro 11°/7°
  • Pojutrze 11°/3°
  • Jakość powietrza (CAQI): 20 Wspaniałe powietrze! Idealny dzień na wyjście.
Wiadomości

Zwłoki kobiety zasypane śmieciami w Gorzowie

8 stycznia 2019, 12:29, ak
fot. Dawid Nowakowski
Przez ostatni miesiąc sąsiedzi nie widzieli starszej kobiety, która mieszkała w jednym z bloków przy ul. Bema w Gorzowie. Okazało się, że mieszkanie jest zasypane śmieciami, a zwłoki kobiety leżą pod jedną z hałd śmieci.

We wtorkowe przedpołudnie straż pożarna została poproszona przez policję o otwarcie mieszkania w jednym z bloków przy ul. Bema w Gorzowie. Zaniepokojeni sąsiedzi zgłosili na policję, że od miesiąca nie widzieli swojej starszej sąsiadki. Na miejsce został wysłany patrol policji i jeden zastęp straży pożarnej. 

- Strażacy próbowali otworzyć siłowo mieszkanie znajdujące się na pierwszym piętrze, jednak bezskutecznie. Okazało się, że drzwi są zabarykadowane. Dlatego też postanowiliśmy spróbować dostać się do mieszkania przez okno. Przy pomocy drabiny udało się podnieść policjanta, tak aby mógł wejść do środka, ale nie może się już z tego mieszkania wydostać. Okazało się, że całe mieszkanie jest zagracone i zasypane śmieciami aż pod sam sufit – mówi portalowi gorzowianin.com Bartłomiej Mądry, oficer prasowy gorzowskiej straży pożarnej.

W mieszkaniu znajdowało się dosłownie wszystko – śmieci leżały luzem oraz były popakowane w worki. Strażacy oraz policjanci przystąpili do usuwania śmieci i przeszukiwania mieszkania w celu odnalezienia ciała starszej kobiety. Aby móc to zrobić, zostały wyłamane drzwi wejściowe do mieszkania.

- Niestety po krótkich poszukiwaniach odnaleziono zwłoki 80-letniej kobiety. Znajdowały się przy drzwiach wejściowych i były przysypane prawie 2-metrową hałdą śmieci – komentuje Mądry.

Patologiczne zbieractwo, czyli syllogomania to zaburzenie psychiczne polegające na trudnościach w pozbywaniu się niepotrzebnych przedmiotów. Chory obsesyjnie gromadzi duże ilości bezwartościowych rzeczy, często śmieci, które stopniowo zagracają jego najbliższe otoczenie i uniemożliwiają normalne funkcjonowanie. Choroba ta dotyczy głównie osób po 50 roku życia. Objawy zbieractwa mogą być pośrednim skutkiem innych chorób psychicznych (np. nerwicy natręctw, otępienia, schizofrenii). 75% osób dotkniętych syllogomanią ma zaburzenia afektywne lub zaburzenia lękowe, a więcej niż połowa cierpi na depresję.  

Dziennikarzu! Jeżeli wykorzystujesz w swoich doniesieniach informacje, które przeczytałeś na naszym portalu – podaj proszę źródło. Szanuj naszą pracę!

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach GoogleWięcej takich artykułów znajdziesz na stronie głównej gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości