Policjanci kontrolują autobusy [zdjęcia]

8 stycznia 2019, 11:27, red
fot. Lubuska policja
Ferie zimowe za pasem. Uczniowie z Gorzowa i województwa lubuskiego jako pierwsi rozpoczną zimową przerwę w nauce, która potrwa od 14 do 27 stycznia. Aby dzieci mogły bezpiecznie dotrzeć do miejsca wypoczynku, policjanci prowadzą kontrole autobusów, którymi będą podróżowali najmłodsi.

Ferie zimowe w województwie lubuskim rozpoczną się w poniedziałek 14 stycznia i potrwają do niedzieli 27 stycznia. Wiele osób podczas przerwy decyduje się na wyjazd. Dlatego też policjanci będą sprawdzać autobusy, którymi dzieci wyruszą na zimowy odpoczynek.

Podczas kontroli takiego autokaru policjanci sprawdzą oświetlenie, opony, system hamowania i niezbędne wyposażenie oraz czy nie ma wycieku płynów eksploatacyjnych. A przede wszystkim stan trzeźwości kierowcy.

- Wszystko po to, aby zagwarantować najmłodszym bezpieczeństwo. A, że kontrole te nie są fikcją i są niezbędne, przekonało się już w poprzednich latach kilku przewoźników, których pojazdy miały usterki. Wówczas przewoźnik musiał podstawić autokar zastępczy – podkreśla Marcin Maludy, rzecznik prasowy Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie.

W Gorzowie kontrole autobusów są przeprowadzane na placu przy Komendzie Miejskiej Policji w Gorzowie przy ul. Wróblewskiego 4. Informacji o godzinie przeprowadzenia kontroli można uzyskać pod nr tel. 95 738 25 70, 95 738 25 11 i 95 738 25 12.

- Wiąże się to z wcześniejszym zameldowaniem się tam kierowcy wraz z autokarem, aby policjanci mogli swobodnie sprawdzić stan pojazdu. Kontrola taka może trwać nawet ponad godzinę więc inicjatywa ta wiązała się z tym, aby dzieci nie musiały czekać. Choć wielu rodziców i opiekunów woli jednak, aby taka kontrola była przeprowadzona bezpośrednio przed wyjazdem. Pamiętajmy jednak, żeby zgłaszać je z kilkudniowym wyprzedzeniem. Pozwoli to policjantom tak zaplanować służbę, aby nie kolidowało z godziną kontroli – tłumaczy Maludy.

Fotoreportaż


1/8 Kontrole autobusów

1/8 Kontrole autobusów

2/8 Kontrole autobusów

2/8 Kontrole autobusów

3/8 Kontrole autobusów

3/8 Kontrole autobusów

4/8 Kontrole autobusów

4/8 Kontrole autobusów

5/8 Kontrole autobusów

5/8 Kontrole autobusów

6/8 Kontrole autobusów

6/8 Kontrole autobusów

7/8 Kontrole autobusów

7/8 Kontrole autobusów

8/8 Kontrole autobusów

8/8 Kontrole autobusów

Podziel się


Komentarze


Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości