Wiadomości

Czy w lubuskich escape roomach jest bezpiecznie?

8 stycznia 2019, 10:15, red
fot. archiwum
Wyniki kontroli przeprowadzonych przez straż pożarną wykazały uchybienia i nieprawidłowości we wszystkich czterech escape roomach na terenie województwa lubuskiego. W przypadku Gorzowa wyłączono z użytkowania jeden pokój, a w Zielonej Górze zamknięto jeden escape room.

lubuskiego, gdzie jest zarejestrowanych kilkanaście działalności typu escape room lub podobnych. Dlatego też straż pożarna sprawdza każdy taki adres i to, czy w danym miejscu jest prowadzona rzeczywiście działalność.

Kontrole wykazały, że na terenie województwa lubuskiego działają cztery escape roomy – jeden w Gorzowie i trzy w Zielonej Górze. Ponadto jeden obiekt jest cały czas monitorowany, ponieważ służby nie mają pewności czy ten escape room został zamknięty, dalej funkcjonuje czy też jest to działalność jedynie sezonowa. Natomiast we wszystkich skontrolowanych obiektach były nieprawidłowości.

- W Gorzowie z użytkowania został wyłączony jeden pokój, który był urządzony nieprawidłowo na poddaszu. Pokój był urządzony w części nieużytkowej na strychu i do niego można było wejść po pochylni. Nie jest to zgodne ze sztuką budowlaną i nie zostały zachowane warunki ewakuacji. Dlatego też decyzją administracyjną to pomieszczenie zostało wyłączone z eksploatacji, a na właściciela został nałożony mandat karny w wysokości 500 zł. W przypadku Zielonej Góry całkowicie zamknięty został jeden escape room, w którym były trzy pokoje. Strażacy stwierdzili tam nieprawidłowości związane z warunkami zagrożenia życia. Chodziło o zaniżone szerokości klatek schodowych czy pokrycie podłóg materiałami łatwopalnymi. Tutaj również właściciel obiektu został ukarany mandatem karnym w wysokości 500 zł – opowiada Patryk Maruszak, lubuski komendant wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej w Gorzowie.

Teraz właściciel escape roomów będą musieli spełnić wszystkie wymogi związane z zachowaniem prawidłowych warunków ewakuacji. Dopiero kiedy nieprawidłowości zostaną wyeliminowane, a straż pożarna to potwierdzi, obiekty będą mogły normalnie funkcjonować.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Czy śledzisz już nasz portal na Facebooku, Twitterze,  i YouTube


Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Coś Cię denerwuje? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Daj nam znać! tel. +48 450 066 400
Wyślij nam wiadomość poprzez Messengera lub WhatsAppa

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości