Wiadomości

Nieprawidłowości w lubuskich escape roomach

6 stycznia 2019, 15:03
W sobotę 5 stycznia na terenie województwa lubuskiego odbyły się kontrole escape roomów. Strażacy sprawdzili jeden obiekt na terenie Gorzowa i trzy na terenie Zielonej Góry. Wszędzie straż pożarna stwierdziła nieprawidłowości.

Po tragicznych wydarzeniach w Koszalinie, gdzie w piątkowym pożarze escape roomu zginęło pięć 15-latek minister MSWiA Joachim Brudziński oraz komendant główny straży pożarnej Leszek Suski zlecił kontrolę wszystkich escape roomów w całej Polsce. Takich obiektów na terenie kraju jest ponad tysiąc, w tym cztery na terenie województwa lubuskiego – jeden w Gorzowie i trzy w Zielonej Górze.

Kontrole lubuskich escape roomów odbyły się w sobotę 5 stycznia i trwały po kilka godzin. Wszystkie cztery obiekty były sprawdzane pod kątem zabezpieczenia przeciwpożarowego i możliwości szybkiej ewakuacji uczestników zabawy z zamkniętych pokoi.

- Niestety wyniki kontroli wykazały uchybienia i nieprawidłowości we wszystkich czterech escape roomach na terenie województwa lubuskiego. W przypadku Gorzowa wyłączono z użytkowania jeden pokój, który był urządzony nieprawidłowo na poddaszu. W wyniku tych kontroli zostały nałożone dwa mandaty karne w wysokości 500 zł – komentuje Dariusz Szymura, rzecznik Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej.

Strażacy nie podjęli żadnej decyzji o zamknięciu escape roomu. Natomiast we wszystkich przypadkach wszczęto postępowanie administracyjne w celu wystawienia decyzji o wyeliminowaniu nieprawidłowości 


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości