Strażacy kontrolują escape room

5 stycznia 2019, 13:40, red
Straż pożarna przeprowadziła w sobotę kontrolę escape roomu w Gorzowie. Wszystko przez tragiczne wydarzenia w Koszalinie, gdzie w pożarze właśnie escape roomu zginęło pięć 15-latek. Strażacy mają sprawdzać tego typu obiekty pod względami zabezpieczenia przeciwpożarowego i możliwości szybkiej ewakuacji uczestników zabawy z zamkniętych pokoi.

Po tragicznych wydarzeniach w Koszalinie, gdzie w piątkowym pożarze escape roomu zginęło pięć 15-latek minister MSWiA Joachim Brudziński oraz komendant główny straży pożarnej Leszek Suski zlecił kontrolę wszystkich escape roomów w całej Polsce. Takich obiektów na terenie kraju jest ponad tysiąc, w tym również w Gorzowie.

Dlatego też w sobotę 5 stycznia w samo południe gorzowscy strażacy rozpoczęli kontrolę escape roomu pod względami zabezpieczenia przeciwpożarowego i możliwości szybkiej ewakuacji uczestników zabawy z zamkniętych pokoi.

- Jesteśmy w trakcie kontroli gorzowskiego escape roomu. Nasze działania polegają przede wszystkim na sprawdzeniu czy ten escape room spełnia przepisy przeciwpożarowe i czy jest tutaj po prostu bezpiecznie. Sprawdzamy czy na terenie tego obiektu są odpowiednia oznaczenia dróg ewakuacyjnych, a także czy urządzenia mają aktualne przeglądy. Ponadto sprawdzamy również instalacje użytkowe i całą dokumentację. Dlatego też nie możemy na ten moment powiedzieć, jakie są wyniki kontroli, bo jesteśmy cały czas w trakcie sprawdzania tego obiektu – komentuje Marek Kopera, komendant Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Gorzowie.

Jak podkreśla komendant gorzowskich strażaków, kontrola escape roomu zakończy się około godz. 16 i wtedy będą znane jej szczegółowe wyniki.

- Tragedie niestety się zdarzają i to, że rozbił się samolot i zginęli wszyscy pasażerowie nie znaczy, że ludzie przestaną latać samolotami. Oczywiście w przypadku Koszalina jest to mega nieszczęśliwy wypadek i należy tylko współczuć rodzicom zmarłych dziewczynek – podkreśla kobieta, która wyszła razem z synkiem z gorzowskiego escape roomu.

Co to jest escape room?

Gra polega na tym, by wydostać się z zamkniętego pokoju pełnego zagadek w czasie 60 minut. Gry są przeznaczone zazwyczaj dla grup od 2 do 5 osób."Escape the room" to rodzaj gier komputerowych typu point&click, w których głównym celem jest otworzenie drzwi zamkniętego pokoju poprzez użycie znalezionych przedmiotów, rozwiązanie różnego rodzaju zagadek i szyfrów. Niektórzy postanowili przenieść ją do realnego świata. Dziś ta zabawa bije rekordy popularności na całym świecie.


Podziel się


Komentarze


Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości