Wiadomości

Strażacy kontrolują escape room

5 stycznia 2019, 13:40, red
Straż pożarna przeprowadziła w sobotę kontrolę escape roomu w Gorzowie. Wszystko przez tragiczne wydarzenia w Koszalinie, gdzie w pożarze właśnie escape roomu zginęło pięć 15-latek. Strażacy mają sprawdzać tego typu obiekty pod względami zabezpieczenia przeciwpożarowego i możliwości szybkiej ewakuacji uczestników zabawy z zamkniętych pokoi.

Po tragicznych wydarzeniach w Koszalinie, gdzie w piątkowym pożarze escape roomu zginęło pięć 15-latek minister MSWiA Joachim Brudziński oraz komendant główny straży pożarnej Leszek Suski zlecił kontrolę wszystkich escape roomów w całej Polsce. Takich obiektów na terenie kraju jest ponad tysiąc, w tym również w Gorzowie.

Dlatego też w sobotę 5 stycznia w samo południe gorzowscy strażacy rozpoczęli kontrolę escape roomu pod względami zabezpieczenia przeciwpożarowego i możliwości szybkiej ewakuacji uczestników zabawy z zamkniętych pokoi.

- Jesteśmy w trakcie kontroli gorzowskiego escape roomu. Nasze działania polegają przede wszystkim na sprawdzeniu czy ten escape room spełnia przepisy przeciwpożarowe i czy jest tutaj po prostu bezpiecznie. Sprawdzamy czy na terenie tego obiektu są odpowiednia oznaczenia dróg ewakuacyjnych, a także czy urządzenia mają aktualne przeglądy. Ponadto sprawdzamy również instalacje użytkowe i całą dokumentację. Dlatego też nie możemy na ten moment powiedzieć, jakie są wyniki kontroli, bo jesteśmy cały czas w trakcie sprawdzania tego obiektu – komentuje Marek Kopera, komendant Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Gorzowie.

Jak podkreśla komendant gorzowskich strażaków, kontrola escape roomu zakończy się około godz. 16 i wtedy będą znane jej szczegółowe wyniki.

- Tragedie niestety się zdarzają i to, że rozbił się samolot i zginęli wszyscy pasażerowie nie znaczy, że ludzie przestaną latać samolotami. Oczywiście w przypadku Koszalina jest to mega nieszczęśliwy wypadek i należy tylko współczuć rodzicom zmarłych dziewczynek – podkreśla kobieta, która wyszła razem z synkiem z gorzowskiego escape roomu.

Co to jest escape room?

Gra polega na tym, by wydostać się z zamkniętego pokoju pełnego zagadek w czasie 60 minut. Gry są przeznaczone zazwyczaj dla grup od 2 do 5 osób."Escape the room" to rodzaj gier komputerowych typu point&click, w których głównym celem jest otworzenie drzwi zamkniętego pokoju poprzez użycie znalezionych przedmiotów, rozwiązanie różnego rodzaju zagadek i szyfrów. Niektórzy postanowili przenieść ją do realnego świata. Dziś ta zabawa bije rekordy popularności na całym świecie.

Subskrybuj "Gorzowianin.com" na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Może widziałeś wypadek? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Coś Cię denerwuje? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości