Kobieta zatruła się czadem w centrum Gorzowa

3 stycznia 2019, 20:23
fot. archiwum
W jednym z mieszkań w kamienicy przy ul. Pocztowej w Gorzowie doszło do zatrucia tlenkiem węgla. Do szpitala została zabrana kobieta, która zasłabła w łazience.

W czwartek 3 stycznia około godz.17.19 dyżurny gorzowskiej straży pożarnej otrzymał informację o podtruciu się tlenkiem węgla kobiety w jednej z kamienic przy ul. Pocztowej w Gorzowie. Na miejsce wysłano jeden zastęp straży pożarnej i karetkę pogotowia.

- Rodzina znalazła półprzytomną kobietę w łazience i od razu wezwała na miejsce służby. Mierniki wskazały obecność tlenku węgla w łazience. Jego natężenie było średnie z uwagi na niesprawną termę gazową. Kobieta została zabrana do gorzowskiego szpitala – opowiada Bartłomiej Mądry, oficer prasowy gorzowskiej straży pożarnej.

W mieszkaniu przebywała jeszcze córka kobiety i jej matka. Na szczęście żadna z nich nie potrzebowała pomocy lekarskiej.

Straż pożarna przypomina jak ważny jest montaż czujki czadu, zwłaszcza w pomieszczeniach gdzie znajdują się termy gazowe, które często mogą być niesprawne. A tlenek węgla, to gaz bezwonny i bezbarwny.


Podziel się


Komentarze


Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości


x
-->