Wiadomości

Lekarz doskonały ma 91 lat i pracuje w Gorzowie

3 grudnia 2018, 15:46, red
fot. archiwum
Profesor Eugeniusz Murawski to wybitny chirurg dziecięcy, który ma 91 lat i wciąż operuje. Co tydzień przyjeżdża do szpitala w Gorzowie, aby pomagać małym pacjentom. Polskie Towarzystwo Lekarskie doceniło prof. Murawskiego i przyznało mu tytuł Medicus Perfectus, czyli lekarz doskonały.

Ma 91 lat i jest najstarszym i wciąż operującym chirurgiem dziecięcym w Polsce. Mowa o profesorze Eugeniuszu Murawskim, który pracuje w szpitalu w Gorzowie. Polskie Towarzystwo Lekarskie uhonorowało właśnie prof. Eugeniusza Murawskiego tytułem Medicus Perfectus, czyli lekarz doskonały. Prof. Murawski będzie dostępny w środę 12 grudnia w szpitalu przy ul. Dekerta.

Na tegorocznej uroczystej Gali Polskiego Towarzystwa Lekarskiego na Zamku Królewskim odebrał dyplom i specjalną nagrodę ufundowaną przez prezesa Towarzystwa Ubezpieczeń INTER Polska. Ponad 20 lat temu przeszedł na emeryturę, gdyż jako kierownik kliniki mógł pracować tylko do 70. roku życia. Prof. Murawski przyjeżdża co tydzień ze Szczecina do szpitala w Gorzowie, gdzie operuje małych pacjentów na oddziale chirurgii dziecięcej. Ponadto prowadzi weekendowe zajęcia dla ratowników.

Profesor Eugeniusz Murawski przyznaje, że chciałby operować tak długo, jak będzie zdolny do pracy i otrzyma na to zgodę swojego lekarza.

- Chirurgia to jest taka nauka, w której zawsze istnieje relacja uczeń-mistrz. Dla nas wszystkich pracujących tutaj on jest mistrzem numer jeden. Profesor, mimo swojego wieku, cały czas służy nam swoją radą i pomocą - mówi Tomasz Grzechnik, ordynator oddziału chirurgii dziecięcej Wielospecjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w Gorzowie.


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości