Wiadomości

Faszystowskie napisy w centrum Gorzowa [zdjęcia]

3 grudnia 2018, 11:20, red
fot. czytelnik Adrian
Na jeden z klatek schodowych w bloku w centrum Gorzowa ktoś namalował faszystowskie napisy. Mieszkańcy bloku są zbulwersowani, tym bardziej że nikt przez tydzień nie zamalował tych napisów.

Pod koniec listopada jedna z klatek schodowych w bloku przy ul. Sikorskiego 120 została zdewastowana przez nieznaną osobę. Informację oraz zdjęcia zniszczonej klatki schodowej w centrum Gorzowa otrzymaliśmy od czytelnika Adriana.

Napisy, które zostały namalowane czarnym sprayem po prostu szokują. Nieznana osoba nabazgrała na ścianach hasła takie jak "Jeb*ć lewaków", "Adolf Hitler", "Skinheads", "ONR", "Jeb*ć antife", "Jude raus". Oprócz tego namalowała znak swastyki, krzyż celtycki (neonazistowski znak), a do tego powieszony znak ZSRR na szubienicy.

Mieszkańcy bloku są zbulwersowani tą sytuacją. Tym bardziej, że przez tydzień nikt nie zareagował w tej sprawie i nie usunął faszystowskich napisów ze ściany klatki schodowej.

Blok przy ul. Sikorskiego 120 należy pod ADM nr 3 w Gorzowie przy ul. Armii Polskiej 29. O komentarz w tej sprawie chcieliśmy poprosić zarządcę bloku. Zarówno kierownik, jak i zastępca kierownika ADM nr 3 był dla nas nieuchwytny., pomimo kilkukrotnej próby kontaktu. Sprawa została zgłoszona na policję.

- Otrzymaliśmy zgłoszenie o faszystowskich napisach na klatce schodowej w jednym z bloków, nad sprawą pracują kryminalni. Osoba, która to zrobiła będzie odpowiadała za propagowanie faszyzmu lub innego ustroju totalitarnego lub nawoływanie do nienawiści. Za taki czyn grozi do 2 lat więzienia - komentuje Grzegorz Jaroszewicz z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie.

Fotoreportaż


1/4 Zdewastowana klatka schodowa

1/4 Zdewastowana klatka schodowa

2/4 Zdewastowana klatka schodowa

2/4 Zdewastowana klatka schodowa

3/4 Zdewastowana klatka schodowa

3/4 Zdewastowana klatka schodowa

4/4 Zdewastowana klatka schodowa

4/4 Zdewastowana klatka schodowa

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości