Co się dzieje w parku Słowiańskim?

2 grudnia 2018, 12:05, ak
fot. Marcin Kluwak
Od połowy listopada w parku Słowiańskim prowadzona jest tajemnicza inwestycja, która budzi zainteresowanie mieszkańców Gorzowa. Nasi czytelnicy od dłuższego czasu dopytują się, dlaczego na placu cyrkowym prowadzone są wykopy, a teren został ogrodzony.

-Czy możecie napisać, co dzieje się w parku Słowiańskim na placu cyrkowym - napisał maila czytelnik Marek. - Czy wiecie co to za inwestycja w parku Słowiańskim - dopytywał się na facebooku portalu gorzowianin.com czytelnik Przemysław.

Prace, które są prowadzone w parku nie są niczym strasznym, a dotyczą inwestycji pod hasłem: Budowa zbiornika retencyjnego oraz szaletu publicznego z układem podczyszczana i gromadzenia wód opadowych w ramach zadania inwestycyjnego "Zagospodarowanie wód opadowych na terenie miasta Gorzowa etap I". Robotami zajmuje się Przedsiębiorstwo Inżynieryjne Inmel sp. z o.o. z Poznania, które zaoferowało kwotę 9 mln 68 tys. zł za realizację inwestycji. Natomiast miasto miało przeznaczone na zadanie 9 mln 235 tys. zł. Tym samym oferta firmy była niższa o 167 tys. zł od przewidzianego budżetu.

W ramach prac zostanie wykonany zbiornik retencyjny, który zostanie zakopany w ziemi wraz ze studniami i rurociągami. Zbiornik retencyjny będzie składał się z czterech oddzielnych zbiorników żelbetowych o łącznej pojemności blisko 2 tys. metrów sześciennych wody. Do zbiornika będzie prowadziła kanalizacja deszczowa, która zostanie wybudowana w ul. Żwirowej.

To istotna inwestycja, dzięki której skrzyżowanie ul. Żwirowej, Kosynierów Gdyńskich, Słowiańskiej i Roosevelta nie będzie już zalewane podczas intensywnych opadów deszczu. Dodatkowo w ramach zadania w parku Słowiańskim zostanie wybudowana toaleta miejska.

Roboty mają potrwać do sierpnia 2019 roku. Po zakończeniu prac wykonawca będzie musiał zająć się odtworzeniem nawierzchni, tak aby plac cyrkowy wyglądał tak, jakby nie były prowadzone na nim żadne prace.


Podziel się


Komentarze


Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości