Zadbaj o światła w swoim aucie

30 listopada 2018, 12:17, red
Trwa ogólnopolska akcja policyjna „Twoje światła - Twoje bezpieczeństwo”. Funkcjonariusze podczas kontroli drogowych zwracają szczególną uwagę na oświetlenie w autach. Prawidłowe działanie świateł zapewnia większy zasięg pola oświetlonego przez reflektory, a tym samym pozwala wcześniej zauważyć napotkaną na drodze przeszkodę.

Okres jesienno-zimowy jest czasem, kiedy prawidłowe oświetlenie pojazdu nabiera szczególnego znaczenia. Wzrasta wówczas ilość niekorzystnych warunków atmosferycznych negatywnie wpływających na widoczność. Kiedy od świtu do zmierzchu przednie światła pełnią rolę oznaczenia pozycji pojazdu na drodze, tak po zapadnięciu zmroku ich rolą jest również oświetlenie drogi przed pojazdem i co szczególnie istotne, wszelkich nieoświetlonych przeszkód. Zadbajmy zatem o ich właściwie działanie i nie zapominajmy o ich używaniu. Ważne jest żebyśmy pamiętali, że prawidłowe działanie światłe ma bardzo duży wpływ na bezpieczeństwo wszystkich użytkowników ruchu drogowego, ponieważ zasięg pola oświetlenia przez reflektory uzależnione jest nie tylko od ogólnego stanu technicznego, ale również od właściwego ustawienia wysokości świateł, prawidłowego rozkładu granicy światła i cienia oraz natężenia emitowanego światła.

Mając na względzie istotną rolę, jaką w zapewnieniu bezpieczeństwa na drodze pełni prawidłowe działanie oświetlenia w aucie, policjanci włączyli się w ogólnopolską akcję pn. „Twoje światła - Twoje bezpieczeństwo”. Obserwując ruch kołowy, uważnie przyglądają się pojazdom poruszającym się po drogach, a także zwracają uwagę na zachowanie i sposób jazdy kierowców. Podczas prowadzonych kontroli drogowych sprawdzają stan techniczny pojazdu, w szczególności prawidłowość oświetlenia i jego zgodność z warunkami technicznymi, uprawnienia kierowców oraz ich stan trzeźwości.

Do działań włączyły się także stacje diagnostyczne, które w określonych dniach nieodpłatnie będą sprawdzać prawidłowość oświetlenia. W północnej części województwa lubuskiego można z takich usług skorzystać na stacjach:

- DAN-TRANS - Gorzów Wlkp ul. Zielona 33-34,

- MASZOŃSKI Logistics Sp. z o.o. - Sulęcin ul. Lipowa 27,

- Stanisław Wróbel OSKP, ul. Walczaka 26 Gorzów Wlkp.

- PZM OZGD. ul. Kosynierów Gdyńskich 78 Gorzów Wlkp.


Podziel się


Komentarze


Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości