W Gorzowie benzyna poniżej 5 złotych

29 listopada 2018, 10:40, mk
fot. archiwum
To dobra wiadomość dla wszystkich kierowców, którzy na co dzień tankują swoje samochody benzyną bezołowiową. Jak wynika z zestawienia dostępnego na stronie moto.gorzowianin.com, w Gorzowie litr tej benzyny możemy kupić już za niecałe 4,70.

W końcu cena paliwa spadła poniżej 5 złotych! Cieszą się właściciele benzyniaków, a wciąż narzekają ci, którzy zainwestowali więcej pieniędzy w zakup diesla. Zawsze to olej napędowy był tańszy i to kierowcy pojazdów napędzanych benzyną z zazdrością patrzyli na tych, co tankują taniej.

Mimo że ceny spadają, to branżowy portal e-petrol.pl donosi, że to właśnie mieszkańcy województwa lubuskiego płacą najwięcej na stacjach benzynowych. - Aktualnie do regionów z najniższymi cenami paliw należą: Świętokrzyskie z ceną 4,86 zł za litr popularnej "95" i 2,33 zł za tę samą ilość autogazu oraz Śląskie, w którym przeciętna cena za litr Pb98 i ON wynosi odpowiednio: 5,15 i 5,17 zł. Najwięcej za tankowanie Pb95 płacą zaś mieszkańcy Lubuskiego, gdzie zakup litra tego paliwa wiąże się z wydatkiem równym 5,07 zł – czytamy na wspomnianym portalu.

A jak to wygląda w samym Gorzowie? Według zestawienia dostępnego na stronie moto.gorzowianin.com/paliwa.html, obecnie najtaniej jest na stacji Intermarche przy Pomorskiej. Tam za litr benzyny bezołowiowej zapłacimy 4,69 zł. Poniżej 5 złotych (dokładnie 4,99) zapłacą też właściciele diesli. Olej napędowy w Gorzowie możemy zatankować taniej. 4,97 za litr zapłacimy na stacji przy gorzowskim MZK.

Na drugim biegunie cenowym znajdują się stacje sieciowe – głównie sieci Orlen i to te będące w tzw. franczyzie. Jeszcze kilka dni temu na stacji tej sieci przy Górczyńskiej i Walczaka litr benzyny bezołowiowej kosztował 5,24 zł. Teraz za litr tego paliwa na wspomnianych stacjach zapłacimy 5.14. Wyraźny ukłon w stronę kierowców robi też BP i Circle K. Tam też widać wyraźne tendencje spadkowe.


Podziel się


Komentarze


Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości