Wiadomości

Oszustki okradły seniorów

19 listopada 2018, 12:49
Po raz kolejny celem oszustów w Gorzowie stały się osoby starsze. Tym razem niestety dwóm kobietom udało się okraść starsze małżeństwo z ul. Bohaterów Lenino. Z mieszkania seniorów został skradziony 1 tys. zł.

W sobotę 17 listopada przy ul. Bohaterów Lenino zostało okradzione starsze małżeństwo. Do domu seniorów zapukały dwie kobiety, które podały się za pracowników Zakładu Ubezpieczeń Społecznych i lekarza. - Na ul. Bohaterów Lenino okradziono moich dziadków. Dwie kobiety wmawiały im, że mogą uzyskać zwrot z Unii Europejskiej na zdrowie. Powiadomcie swoich bliskich i dziadków, aby uważali - apeluje pani Aleksandra.

- Kiedy seniorzy wpuścili obie kobiety do mieszkania, wywiązała się dyskusja, a kobiety wprowadziły zamieszanie, zaczęły proponować również specjalne zabiegi. W międzyczasie starsi ludzie zaczęli wyciągać drobniejszą gotówkę, a to spowodowało, że oszustki wiedziały gdzie seniorzy trzymają pieniądze. Kobiety wykorzystały nieuwagę małżeństwa i ukradły gotówkę z mieszkania – opowiada Grzegorz Jaroszewicz z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie.

Ostatecznie oszustkom udało się ukraść 1 tys. zł. Policjanci apelują o ostrożność wśród seniorów i nie wpuszczanie do mieszkania obcych osób. Natomiast w przypadku, kiedy ktoś podaje się za pracownika ZUSu, lekarza czy nawet przedstawiciela spółdzielni – należy od takiej osoby zażądać identyfikatora.


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości