Zamiast lasku, będą bloki

15 listopada 2018, 11:00, red
Gorzowski magistrat sprzedał cenną działkę budowlaną przy ul. Niepodległości i Czereśniowej za kwotę ponad 3,1 mln zł. Miejsce, gdzie obecnie rosną drzewa i krzewy, zamieni się w nowe blokowisko.

Miasto wystawiło do sprzedaży bardzo atrakcyjną działkę o powierzchni ponad 15 tys. metrów kwadratowych leżącą przy ul. Niepodległości i Czereśniowej, która obecnie jest terenem zielonym i rosną na niej drzewa i krzewy. Jest to ulubione miejsce mieszkańców okolicznych bloków, którzy chodzą tam na spacer ze swoimi psami.

Natomiast zgodnie z planem zagospodarowania przestrzennego działka nr 2362 obok kościoła pw. św. Maksymiliana Marii Kolbego tzw. "skoczni" przeznaczona jest pod budownictwo mieszkaniowe wielorodzinne z dopuszczeniem usług, natomiast działka 2363/2 leży poza obszarem opracowania planu miejscowego i zapewnia dostęp nieruchomości do drogi publicznej przy ul. Czereśniowej.

Do ogłoszonego przez magistrat przetargu zgłosiły się dwie firmy, które wpłaciły wadium w wysokości 620 tys. zł. Ostatecznie w czwartek 15 listopada w gorzowskim magistracie pojawił się tylko jeden deweloper. Cena wywoławcza działki o powierzchni wynosiła 3 mln 100 tys. zł. Natomiast działka została kupiona za kwotę 3 mln 131 tys. zł przez firmę Budnex z Gorzowa. Tym samym na działce w niedalekiej przyszłości zostaną wybudowane nowe bloki mieszkalne, a drzewa i krzewy będą musiały zostać wycięte.


Podziel się


Komentarze


Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości