Wiadomości

Co z pracami na Sikorskiego?

14 listopada 2018, 20:37, red
fot. Anna Kluwak
Przebudowa ul. Sikorskiego to jedna z najważniejszych inwestycji drogowych w Gorzowie, która całkowicie zmieni centrum miasta. Wykonawca inwestycji przedstawił najnowszy harmonogram, który opisuje jakie prace firma zamierza wykonać w ciągu najbliższych dwóch miesięcy.

Od lutego 2018 roku firma Trakcja PRKil S.A. zajmuje się przebudową ul. Sikorskiego. Niestety inwestycja nie przebiega tak, jak na początku zakładał wykonawca, a na niektórych etapach jest opóźnienie. Największa obsuwa jest na odcinku od ul. Dworcowej do Młyńskiej oraz w przypadku budowy deptaka. Według początkowych zapowiedzi, w styczniu 2019 roku miał być gotowy deptak, po którym miały przejechać nowe, niskopodłogowe tramwaje. Natomiast realne prace rozpoczęły się dopiero pod koniec października.

Na początku listopada wykonawca przebudowy ul. Sikorskiego przedstawił zaktualizowany harmonogram prac na najbliższe miesiące. Jeszcze w listopadzie 2018 roku firma Trakcja PRKil S.A. planuje układanie torów i rozjazdów w rejonie skrzyżowania z ul. Chrobrego, układanie płyt torowych na na odcinku od ul. Herberta do Hejmanowskiej oraz rozpoczęcie przebudowy sygnalizacji świetlnej na deptaku. Natomiast na skrzyżowaniu ul. Sikorskiego i Chrobrego firma planuje rozbiórkę torowiska w obrębie skrzyżowania oraz montaż rozjazdów. Natomiast na skrzyżowaniu ul. Orląt Lwowskich i ul. Dworcowej wykonawca zamierza zająć się wykonaniem podbudowy betonowej torowiska, układaniem torów i rozjazdów, a także ułożeniem kanalizacji sanitarnej.

Natomiast w grudniu 2018 roku wykonawca zamierza zająć się na odcinku od ul. Dworcowej do Młyńskiej montażem torowiska i układaniem torów, montażem układu oczyszczania ścieków w parku Róż, zakończeniem robót torowych po zakończeniu budowy kanalizacji deszczowej w obrębie parku Róż. A także rozpocząć montaż sieci trakcyjnej. Natomiast na deptaku mają zostać wykonane roboty brukarskie, wzmocniona kanalizacja deszczowa, a także ma rozpocząć się montaż torowiska, sieci trakcyjnej i oświetlenia. Natomiast na skrzyżowaniu ul. Orląt Lwowskich i Dworcowej firma planuje przystąpić do prac związanych z wykonaniem zabudowy torowiska, zająć się układaniem torów i rozjazdów, ułożyć betonowe płyty oraz zrobić podbudowę drogi. Z kolei w przypadku skrzyżowania ul. Sikorskiego i Chrobrego robotnicy planują zająć się układaniem płyt torowych w ciągu ul. Chrobrego oraz wykonaniem betonowej zabudowy torowiska na węźle rozjazdowym, które będzie znajdowało się na skrzyżowaniu. Wykonawca podkreśla, że prace będą prowadzone w przypadku wystąpienia korzystnych warunków atmosferycznych.

Z kolei w styczniu 2019 roku firma Trakcja, o ile będzie sprzyjała pogoda zamierza zająć się na odcinku od ul. Dworcowej do Młyńskiej montażem torowiska, układaniem krawężników, robotami wykończeniowymi w obrębie torów, robotami brukarskimi, montażem oświetlenia, rozpoczęciem montażu sieci trakcyjnej. W przypadku deptaka wykonawca planuje zająć się montażem torów i sieci trakcyjnej, a także montażem oświetlenia, robotami brukarskimi i montażem elementów zasilania małej architektury. Jeżeli chodzi o ul. Orląt Lwowskich i ul. Dworcowej to zostaną ułożone tory i rozjazdy oraz roboty brukarskie na węźle rozjazdowym. A na skrzyżowaniu ul. Sikorskiego i Chrobrego zostanie przeprowadzone wylewanie międzytorza na Chrobrego i rozpoczęcie prac na peronie, a także montaż torów w płytach i prace wykończeniowe w obrębie torowiska. Ponadto zostanie wykonana betonowa zabudowa torowiska na węźle rozjazdowym.

Wykonawca zapewnia, że robotnicy będą pracowali na budowie codziennie. Od poniedziałku do piątku w godz. od 7 do 17 oraz w soboty i niedziele w godz. 7-15.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Coś Cię denerwuje? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400
Wyślij nam wiadomość poprzez Messengera lub WhatsAppa

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości