Wiadomości

Śląska z szansą na dofinansowanie

15 listopada 2018, 10:17, red
Przebudowa ulicy Śląskiej w Gorzowie znalazła się na zatwierdzonej przez wojewodę lubuskiego wstępnej liście rankingowej rządowego „Programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016-2019”. Tym samym inwestycja ma szansę na dofinansowanie w kwocie 3 mln zł.

Dokumentacja projektowa przebudowy ul. Śląskiej została przygotowana w tym roku, teraz miasto będzie musiało ogłosić przetarg na wybór wykonawcy, tak aby móc ruszyć z robotami w 2019 roku. Ul. Śląska ma zostać przebudowana na odcinku od ul. Towarowej do ul. Wał Poprzeczny. Według wstępnych szacunków miasta, cała inwestycja ma kosztować około 7,1 mln zł.

W ramach inwestycji, oprócz nowego asfaltu zostaną wybudowane ścieżki rowerowe i ciągi pieszo-rowerowe. Przebudowy i utwardzenia doczeka się plac w miejscu pętli autobusowej. Prace obejmą również przebudowę wodociągu, budowę zjazdów oraz skrzyżowań wraz z przebudową istniejących skrzyżowań oraz odwodnienie jezdni.

Miasto chce ruszyć z pracami w 2019 roku, dlatego też został złożony wniosek o dofinansowanie w ramach rządowego „Programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016-2019”. Gorzowska inwestycja zajęła wysokie dziesiąte miejsce wśród 18 dróg powiatowych, które mają szanse na rządowe dofinansowanie.

Minister infrastruktury decyzję podejmie do 20 grudnia 2018 roku, a wojewoda ostateczną listę opublikuje do końca roku. Wówczas dowiemy się czy ul. Śląska uzyska rządowe dofinansowanie.

W rządowym „Programie rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016-2019” w 2019 roku na województwo lubuskie zaplanowano dotację w kwocie 47 mln 625 tys. 301 zł (do równego podziału na drogi powiatowe i gminne). Do Lubuskiego Urzędu Wojewódzkiego wpłynęły 64 wnioski (41 wniosków dotyczących dróg gminnych i 23 dróg powiatowych). Na etapie oceny formalnej odrzucono 10 wniosków.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Coś Cię denerwuje? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400
Wyślij nam wiadomość poprzez Messengera lub WhatsAppa

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości