Wiadomości

Dlaczego zmarł 9-letni Bartek z Gorzowa?

13 listopada 2018, 14:37, red
Śledczy z Gorzowa próbują wyjaśnić przyczyny śmierci 9-letniego chłopca, który zmarł w trakcie zabawy. Postępowanie prowadzone jest pod kątem nieumyślnego spowodowania śmierci dziecka. Nikt póki co, nie ma postawionych w tej sprawie zarzutów.

Do tragicznego zdarzenia doszło w sobotę 10 listopada na gorzowskim Zawarciu. W miejscu rozrywki dla dzieci i młodzieży zmarł 9-letni chłopiec. O tym tragicznym zdarzeniu informowaliśmy w artykule „Tragedia w Gorzowie. Nie żyje dziecko”.

Portal gorzowianin.com ustalił, że na nagraniu z monitoringu, które zabezpieczyła prokuratura widać jak 9-letni Bartek skacze na trampolinie, następnie schodzi z niej i idzie usiąść – wszystko wygląda tak, jakby chłopiec chciał odpocząć. Chwilę później dziecko mdleje. Do nieprzytomnego chłopca podbiega jego matka oraz inna kobieta, natomiast pracownicy sali zabaw wzywają pogotowie.

Przez kilkadziesiąt minut trwa reanimacja dziecka, która niestety nie przynosi rezultatu. Lekarz stwierdza zgon 9-latka. Decyzją prokuratora ciało dziecka zostało zabezpieczone do sekcji zwłok, która odbyła się we wtorek 13 listopada.

- Sekcja zwłok wykazała, że bezpośrednią przyczyną śmierci dziecka była niewydolność krążeniowo-oddechowa. Teraz śledczy będą musieli wyjaśnić co przyczyniło się do spowodowania niewydolności krążeniowo-oddechowej. Biegły podczas wstępnych badań nie potrafił tego określić, dlatego też będą potrzebne dalsze czynności w tej sprawie. Na tę chwilę możemy powiedzieć, że do śmierci dziecka na pewno nie przyczyniły się bezpośrednio inne osoby – komentuje prokurator Roman Witkowski, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Gorzowie.

Obecnie postępowanie prowadzone jest pod kątem nieumyślnego spowodowania śmierci dziecka. Póki co, nikt w tej sprawie nie ma postawionych zarzutów. Prokurator prowadzący sprawę zabezpieczy dokumentację działalności obiektu oraz przesłucha pozostałą część świadków. Wyjaśnieniu będzie podlegała również kwestia czy dziecko nie chorowało i czy nie było na nic leczone. Co istotne, rodzice zanim ich dzieci skorzystają z obiektu, muszą podpisać najpierw specjalną zgodę, w której zapewniają m.in. o tym, że nie ma żadnych przeciwskazać zdrowotnych, aby dziecko mogło m.in. skakać na trampolinie.

Subskrybuj "Gorzowianin.com" na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Może widziałeś wypadek? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Coś Cię denerwuje? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości