Wiadomości

Zmiany w rejonie cmentarza przy Żwirowej

31 października 2018, 11:45, red
fot. Lubuska Policja
W czwartek Wszystkich Świętych, więc mieszkańcy Gorzowa i osoby przyjezdne będą masowo odwiedzać cmentarz przy ul. Żwirowej. Dlatego też w rejonie nekropolii będzie obowiązywała tymczasowa organizacja ruchu drogowego. Natomiast 1 listopada wjazd w ulicę Żwirową od godz. 7 do godz. 20 będzie zamknięty.

Jak co roku, w okresie Wszystkich Świętych miasto wprowadza zmiany w organizacji ruchu w rejonie cmentarza komunalnego przy ul. Żwirowej w Gorzowie. Mieszkańcy muszą liczyć się z utrudnieniami i ograniczonym dojazdem do największej gorzowskiej nekropolii. Dla osób, które planują dojechać na cmentarz autobusem komunikacji miejskiej podpowiadamy jak to zrobić. Więcej na ten temat można przeczytać TUTAJ. Z kolei mieszkańcy, którzy wybiorą się na nekropolię samochodem, muszą pamiętać o zmianach.

ZMIANY PRZY BRAMIE B

Do poniedziałku 5 listopada w związku ze zwiększoną częstotliwością kursowania autobusów, zmianie uległa organizacja ruchu przy pętli autobusowej przy bramie „B”. Pierwsza część parkingu, z którego korzystają autobusy, udostępniona jest tylko dla pojazdów MZK. Ponadto wprowadzone zostało oznakowanie nadające pierwszeństwo przejazdu dla autobusów wyjeżdżających z pętli.

ULICA ŻWIROWA

Wjazd w ulicę Żwirową od skrzyżowania z ulicą Kosynierów Gdyńskich i Roosevelta zostanie zamknięty dla ruchu kołowego 1 listopada (w godz. 7.00-20.00). Dodatkowo w zależności od natężenia ruchu i zapełnienia parkingów przy ul. Żwirowej, zamknięcia wjazdu można się spodziewać 31 października (środa) i 4 listopada (niedziela) – o zamknięciu będzie decydować policja.

Ograniczenie wjazdu nie będzie dotyczyło pojazdów uprzywilejowanych, autobusów MZK oraz taksówek (tylko pojazdy osobowe) dowożących osoby niepełnosprawne ruchowo. O ruchu pozostałych pojazdów będą decydować funkcjonariusze policji w zależności od natężenia ruchu na ul. Żwirowej i sytuacji w rejonie parkingów.

Zamknięte w dniach 31 października i 1 listopada zostaną również: wyjazd z ul. Błotnej w ul. Żwirową oraz wyjazd z ul. Owocowej, Świerkowej i Zagłoby w ul. Żwirową (nie dotyczy mieszkańców przyległych ulic).

W celu zapewnienia płynności ruchu w ciągu ulicy Żwirowej obowiązywać będą zakazy zatrzymywania. Pozostawione pojazdy będą usuwane na koszt ich właściciela. Dojazd do bramy B cmentarza komunalnego możliwy będzie wyłącznie drogą od strony Chwalęcic.

Dodatkowo z uwagi na bezpieczeństwo pieszych i kierowców od środy (31. października) do niedzieli (4 listopada) zawieszony zostanie przystanek autobusowy „Błotna” dla autobusów jadących z cmentarza w kierunku ul. Kosynierów Gdyńskich. W jego miejsce wyznaczony zostanie dodatkowy przystanek autobusowy na ul. Kosynierów Gdyńskich za skrzyżowaniem z ul. Słowiańską.

SKRZYŻOWANIE KOSYNIERÓW GDYŃSKICH – ROOSEVELTA – ŻWIROWEJ

W momencie zamknięcia wjazdu w ul. Żwirową na skrzyżowaniu ulic Kosynierów Gdyńskich – Roosevelta – Słowiańska – Żwirowej nastąpi zmiana organizacji ruchu drogowego.

Na skrzyżowaniu ustawione zostaną odpowiednie znaki nakazu wskazujące możliwe kierunki ruchu. W okresie największego natężenia ruchu na skrzyżowaniu wyłączona zostanie sygnalizacja świetlna, a ruchem pojazdów kierować będą funkcjonariusze policji.

ULICA KOSYNIERÓW GDYŃSKICH

Od środy (31.10) do niedzieli (4.11.) będzie funkcjonować przystanek autobusowy na prawym pasie ul. Kosynierów Gdyńskich bezpośrednio za skrzyżowaniem z ul. Słowiańską. Pojazdy jadące w kierunku centrum będą miały możliwość wyminięcia autobusów stojących na przystanku lewym pasem ruchu.

Dla kierowców jadących ul. Kosynierów Gdyńskich zaleca się objazd w kierunku osiedla Piaski i Górczyn ulicami Mickiewicza i Mieszka I. Jeśli to możliwe prosimy o omijanie skrzyżowania ulic Kosynierów Gdyńskich – Roosevelta - Żwirowej.

Funkcjonariusze policji decydować będą również o ograniczeniach w ruchu kołowym na ul. Kosynierów Gdyńskich na odcinku pomiędzy skrzyżowaniami z Mickiewicza i Roosevelta, priorytet mają autobusy oraz osoby niepełnosprawne.

Dodatkowo w przypadku problemów komunikacyjnych na ul. Kosynierów Gdyńskich Policja wyłączy sygnalizację świetlną na skrzyżowaniu ulic Kosynierów Gdyńskich – Matejki oraz Kosynierów Gdyńskich – Mickiewicza – Mościckiego.

PARKOWANIE

Na czas ograniczenia dojazdu do cmentarza komunalnego udostępnione zostaną dodatkowe miejsca do parkowania:

- na prawym pasie ruchu ul. Słowiańskiej (jezdnia północna) na odcinku od drugiego wyjazdu ze Słowianki do ronda Słowiańskiego w dniach 31.10 (środa) od godz. 16.00 do 4.11. (niedziela),

- na parkingu w Parku Słowiańskim tzw. „placu cyrkowym” (parking niestrzeżony, wjazd regulowany przez Policję) w dniach 27.10 (sobota) - 04.11 (niedziela),

- na parkingu Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji przy ul. Kosynierów Gdyńskich 31.10. (popołudnie) – 1.11.,

- na parking przy sklepie „Products” przy ul. Żwirowej – parking ogólnodostępny,

- na jezdni przy lewej krawędzi jednokierunkowego odcinka ul. Słowiańskiej.

ULICA SŁOWIAŃSKA

Utrudnienia w dniach 31.10 (środa) - 04.11 (niedziela) będą związane ze zwężeniem jezdni przeznaczonej dla ruchu kołowego. W wymienionym okresie na prawym pasie ruchu ul. Słowiańskiej zorganizowany zostanie parking.


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości