Wiadomości

Kultura w gorzowskiej Przemysłówce

30 października 2018, 16:36, ak
fot. Marcin Kluwak
Magistrat planuje przeniesienie Miejskiego Centrum Kultury do budynku Przemysłówki, tak jak wcześniej zapowiadał to prezydent Gorzowa. Póki co, miasto ogłosiło przetarg na wybór projektanta, który zajmie się przygotowaniem dokumentacji dotyczącej przebudowy obiektu i dostosowania go do prowadzenia działalności kulturalnej.

Budynek „Przemysłówki” przy ul. Wełniany Rynek 18 został kupiony przez władze Gorzowa we wrześniu 2016 roku za 5 mln 900 tys. zł. Od tamtej pory budynek stoi nieużywany, poza parterem w którym odbywają się msze św. Natomiast przetarg na przebudowę piętra od III do VI został unieważniony, a magistrat zdecydował że kolejne postępowanie zostanie ogłoszone w 2019 roku.

Teraz miasto ogłosiło przetarg na wybór projektanta w ramach zadania inwestycyjnego "Przebudowa obiektu przy ul. Wełniany Rynek w Gorzowie Wielkopolskim oraz dostosowanie do prowadzenia działalności kulturalnej".

Firma, która wygra przetarg będzie musiała wykonać wielobranżową dokumentację projektową Miejskiego Centrum Kultury na podstawie koncepcji programowo-przestrzennej przez ARPA Architektoniczną Pracownię Autorską Jerzego Gurawskiego, która uwzględnia rozbudowę wejścia. W części dotyczącej piwnic, parteru, I i II piętra dla MCK oraz pozostały zakres dla termomodernizacji z kolorystyką budynku wysokiego powinien zostać opracowany w oparciu o koncepcję przygotowaną przez Toya Studio. Ponadto projektant powinien przedstawić projekt zagospodarowania terenu przez i za budynkiem MCK w nawiązaniu do koncepcji przebudowy ul. Sikorskiego i Chrobrego na deptaki. Oprócz tego, wykonawca będzie miał prowadzić nadzór autorski nad inwestycją oraz uzyskać pozwolenie na budowę.

Chętne firmy mogą składać swoje oferty do 14 listopada w gorzowskim magistracie. Wykonawca będzie miał 10 miesięcy od dnia podpisania umowy na wykonanie dokumentacji projektowej.

Inwestycja ma pozwolić na zmianę sposobu użytkowania budynku niskiego po byłym banku oraz piwnicy, parteru i I piętra budynku wysokiego na Miejskie Centru Kultury oraz II piętra na pomieszczenia dla przyszłych pracowników MCK. Prace mają objąć kompleksową rewitalizację, adaptację i remont wraz z ingerencją w konstrukcję, wyburzeniem i zadaszeniem części niskiej, jej nadbudowę i wykonanie nowego zadaszenia oraz rozbudowę części wejściowej do budynku wysokiego. Ponadto cały obiekt ma zostać ocieplony.

Subskrybuj "Gorzowianin.com" na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Może widziałeś wypadek? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Coś Cię denerwuje? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości