Potrącił, nie udzielił pomocy i uciekł

25 października 2018, 10:45, ak
fot archiwum
Po trzech miesiącach policjantom z Gorzowa udało się zatrzymać kierowcę samochodu ciężarowego, który pod koniec lipca potrącił 50-letnią rowerzystkę przy ul. Walczaka. Kierowca ciężarówki nie zatrzymał się, nie udzielił pomocy i odjechał z miejsca zdarzenia. Teraz odpowie przed sądem.

Do dramatycznego potrącenia rowerzystki doszło we wtorkowy poranek 31 lipca przy ul. Walczaka na wyjeździe z Gorzowa w kierunku Różanek o czym informowaliśmy w artykule Kierowca ciężarówki potrącił rowerzystkę i uciekł. 50-latka miała dojechać na godz. 6 rano do pracy, ale do niej nie dotarła. Około godz. 5.19 policjanci otrzymali zgłoszenie o potrąceniu 50-letniej rowerzystki.

Kierowca samochodu ciężarowego podczas wykonywania manewru wyprzedzania potrącił rowerzystkę. Siła uderzenia była na tyle duża, że kobieta wraz z rowerem wpadła do rowu. W stanie ciężkim z licznymi złamaniami została przetransportowana do szpitala. Natomiast kierujący samochodem ciężarowym nie zatrzymał się, nie udzielił kobiecie pomocy i odjechał z miejsca zdarzenia.

Na szczęście był świadek wypadku, który udzielił kobiecie pierwszej pomocy i wezwał służby. Policjanci zabezpieczyli nagranie z monitoringu. Trzy miesiące intensywnej pracy gorzowskich kryminalnym pozwoliły na dotarcie do sprawcy.

- Dzięki działaniom operacyjnym kryminalnych wytypowano pojazd, który mógł brać udział w wypadku oraz ustalono podejrzanego kierowcę. To 25-letni mieszkaniec powiatu międzychodzkiego, którego policjanci zatrzymali w środę 24 października w jego miejscu zamieszkania. Mężczyzna został doprowadzony został do gorzowskiej komendy, a ciężarówkę zabezpieczono na policyjnym parkingu – komentuje Mateusz Sławek z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji.

Mężczyzna odpowie przed sądem za spowodowanie wypadku, ale również za ucieczkę z miejsca zdarzenia i nie udzielenie pomocy.


Podziel się


Komentarze


Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości