Kierowca ciężarówki potrącił rowerzystkę i uciekł

31 lipca 2018, 11:24, ak
fot. archiwum
We wtorkowy poranek przy ul. Walczaka doszło do dramatycznego potrącenia rowerzystki. Mężczyzna kierujący samochodem ciężarowym w nieprawidłowy sposób wykonał manewr wyprzedzania i potrącił jadącą na rowerze kobietę. Stan rowerzystki jest ciężki.

Do dramatycznego potrącenia rowerzystki doszło we wtorkowy poranek 31 lipca przy ul. Walczaka na wyjeździe z Gorzowa w kierunku Różanek. Zarówno kobieta jadąca rowerem, jak i kierowca ciężarówki jechali ul. Walczaka w stronę wyjazdu z miasta.

- Policjanci o godz. 5.19 otrzymali zgłoszenie o potrąceniu 50-letniej rowerzystki. Kierowca samochodu ciężarowego podczas wykonywania manewru wyprzedzania potrącił rowerzystkę. Siła uderzenia była na tyle duża, że kobieta wraz z rowerem wpadła do rowu. W stanie ciężkim z licznymi złamaniami została przetransportowana do szpitala. W tej chwili jest operowana. Natomiast kierujący ciężarówką odjechał z miejsca wypadku – opowiada Marek Waraksa, naczelnik wydziału ruchu drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie.

Na szczęście był świadek wypadku, który udzielił kobiecie pierwszej pomocy i wezwał służby. Policjanci zabezpieczyli nagranie z monitoringu. Mężczyzna odpowie nie tylko za spowodowanie wypadku, ale również za ucieczkę z miejsca zdarzenia i nie udzielenie pomocy.

- Mamy numery rejestracyjne, wiemy co to za ciężarówka, więc zatrzymanie mężczyzny odpowiedzialnego za spowodowanie wypadku to kwestia kilku godzin – podkreśla Waraksa.

Podziel się


Komentarze


Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości