Linia kolejowa Gorzów - Krzyż do rewitalizacji

16 października 2018, 17:54, red
fot. archiwum
PKP Polski Linie Kolejowe ogłosiły właśnie przetarg na opracowanie dokumentacji projektowej na roboty budowlane na linii kolejowej nr 203 na odcinku Gorzów – Krzyż. Wykonawca przy pracach projektowych będzie musiał wziąć pod uwagę planowaną elektryfikację linii. Dokument ma być gotowy na początku 2020 roku.

Obecnie trwa modernizacja estakady kolejowej w Gorzowie, a jej zakończenie planowane jest w grudniu 2018 roku. Natomiast PKP Polskie Linie Kolejowe ogłosiły kolejny przetarg, który jest ważny dla mieszkańców Gorzowa. Tym razem chodzi o opracowanie dokumentacji projektowej na roboty budowlane dla projektu "Rewitalizacja linii kolejowej nr 203 na odcinku Krzyż – Gorzów". Chętne firmy mają czas do piątku 23 listopada na składanie swoich ofert. Na dokumentację projektową PKP PLK chce przeznaczyć 7,5 mln złotych, a firma która wygra przetarg będzie miała 511 dni na przygotowanie dokumentów, czyli do końca I kwartału 2020 roku.

Wykonawca w ramach dokumentacji projektowej będzie musiał wykonać koncepcję programowo-przestrzenną projekty budowlane z dokumentacją geotechniczną i geologiczno-inżynierską. A także przygotować materiały niezbędne do uzyskania decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach wraz z pozyskaniem samej ostatecznej decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach; kompletu materiałów niezbędnych do uzyskania pozwoleń na budowę wraz z pozyskaniem samych pozwoleń na budowę oraz materiałów przetargowych niezbędnych do wyłonienia wykonawców robót budowlanych.

Jak podaje portal rynek-kolejowy.pl PKP PLK zaznacza, że należy rozważyć podział opracowania na odcinki, a przy pracach projektowych należy wziąć pod uwagę planowaną elektryfikację linii oraz związaną z tym faktem konieczność zachowania odpowiednich szerokości ław torowiska, rozstawu torów na stacjach oraz skrajni. Ponadto po rewitalizacji pociągi mają jechać z prędkością do 120 km/h.

Rewitalizacja linii kolejowej 203 obejmie wymianę nawierzchni na długości 18 kilometrów, modernizację 21 rozjazdów i przebudowę 20 przejazdów. W planie jest też: modernizacja peronów (7 tys. m2), obiektów kubaturowych (rozbiórka 2 nastawni, przebudowa wiaty) i małej architektury, remont obiektów inżynieryjnych, modernizacja sieci energetycznej, w tym wymiana 93 punktów oświetlenia peronów), modernizacja wybranych systemów sterowania ruchem: lokalne centrum sterowania – LCS, samoczynne sterowanie przejazdami, telewizja na przejazdach, monitoring peronów, radiołączność czy system sygnalizacji czasu.


Podziel się


Komentarze


Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości