Zamień samochód na autobus

20 września 2018, 09:36, red
fot. archiwum
W piątek wszyscy kierowcy, którzy zostawią swoje samochody pod domem i zdecydują się na jazdę autobusem komunikacji miejskiej będą mogli to zrobić za darmo. Wystarczy mieć przy sobie ważny dowód rejestracyjny auta. Akcja bezpłatnych przejazdów MZK odbywa się w ramach Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu.

„Zrób urlop swoim czterem kółkom” to akcja przygotowana przez prezydenta Jacka Wojcickiego, który zachęca w piątek 21 września do zrezygnowania z jazdy samochodem na rzecz przejazdu komunikacją miejską.

W ramach akcji z okazji Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu każdy posiadacz ważnego dowodu rejestracyjnego jadący tego dnia autobusem, pojedzie bezpłatnie. Dodatkowo osoby, które podczas kontroli biletów okażą dowód posiadania pojazdu otrzymają pakiet gadżetów m.in. lniane torby, kamizelki odblaskowe, opaski na ręce, ochraniacze na siodełka rowerowe i inne. Ponadto na kierowców, czekają gorzowskie podkładki pod tablice rejestracyjne.

Z kolei w sobotę 22 września w ramach gorzowskich obchodów „Europejskiego Dnia Bez Samochodu” przejazd komunikacją miejską będzie bezpłatny dla wszystkich mieszkańców miasta.

Finał ekologicznej jazdy odbędzie się w niedzielę 23 września, kiedy ulicami miasta przejadą rowerzyści w ramach Gorzowskiej Masy Rowerowej. Przejazd rowerowy wystartuje o godz. 16 z parku Górczyńskiego. Rowerzyści przejadą trasą: Górczyńska – Walczaka – Pomorska – Warszawska – Jagiełły – Kosynierów Gdyńskich – Matejki – Żeromskiego – Al. Konstytucji 3 Maja – Słowiańska – Roosevelta – Wyszyńskiego – Borowskiego – Dąbrowskiego – Drzymały. Zakończenie imprezy zaplanowano na godzinę 17.30 na gorzowskim Kwadracie.


Podziel się


Komentarze


Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości