Wiadomości

Posadzą nowe drzewka, w miejscu ściętych

8 października 2018, 11:52, red
fot. archiwum
Już w środę z okazji Międzynarodowego Dnia Drzewa odbędzie się sadzenie drzewek na błoniach przy Filharmonii Gorzowskiej, w miejscu gdzie w czerwcu tego roku firma zajmująca się utrzymaniem zieleni, skosiła drzewka wraz z trawą. Władze Gorzowa zapowiadają, że tym razem drzewka zostaną lepiej zabezpieczone, aby nie doszło ponownie do takiej sytuacji.

Dokładnie 10 października 2017 roku, mieszkańcy Gorzowa wspólnie z prezydentem i społecznikami zasadzili po raz pierwszy na wzgórzu przy filharmonii blisko 100 drzewek, które zostały nazwane „Drzewami Pokoleń”. Każde z posadzonych drzewek miało swoją imienną tabliczkę. Niestety w czerwcu 2018 doszło do skandalicznej sytuacji. Firma, która zajmowała się utrzymaniem zieleni w mieście, skosiła drzewka razem z trawą. Ta sytuacja zbulwersowała nie tylko mieszkańców, którzy posadzili drzewa, ale również władze miasta, które były organizatorem akcji. Urzędnicy przepraszali mieszkańców i twierdzili, że zawiodła komunikacja pomiędzy urzędem, a firmą koszącą trawę.

Teraz władze Gorzowa ponownie zapraszają mieszkańców do ponownego posadzenia „Drzew Pokoleń” na błoniach przy Filharmonii Gorzowskiej. Akcja sadzenia drzewek odbędzie się w środę 10 października o godz. 13.30. Do dyspozycji mieszkańców będą drzewka takie jak lipy, jarzębina czy klony. Drzewa to ok. 5-letnie sadzonki, ok. 2-metrowej wysokości, przygotowane przez firmę Inwencja, która zajmuje się utrzymaniem zieleni w Gorzowie.

Każdy z mieszkańców Gorzowa dostanie tabliczkę, którą będzie mógł podpisać i zawiesić na drzewie. Miejsca do nasadzeń będą wskazane, grunt przygotowany, więc wystarczy po prostu przyjść i samodzielnie zasadzić drzewko.

- Ze strony miasta deklarujmy jeszcze większą staranność, jeżeli chodzi o zabezpieczenie terenu, gdzie posadzimy nowe drzewa pokoleń. Tak aby do podobnej sytuacji już nigdy nie doszło – podkreśla Marta Liberkowska, dyrektor wydziału promocji i informacji Urzędu Miasta.


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości