Wiadomości

Prace konserwacyjne - o czym pamiętać, by twój samochód działał bez zarzutu?

1 października 2018, 13:02, red
Samochód to wciąż jeden z najwygodniejszych środków transportu, bez którego trudno jest nam sobie poradzić. Nic więc dziwnego, że obawiamy się usterek i awarii. Na szczęście, większości z nich możemy zapobiec dbając o prace konserwacyjne przy naszym aucie. Przedstawiamy to, o czym warto pamiętać.

Wymiana oleju

Ma kluczowe znaczenie dla prawidłowego funkcjonowania silnika w naszym aucie. Dlatego też warto pamiętać, że wykonuje się nie tylko “po przejechaniu danego limitu kilometrów” ale również po upływie określonego przez producenta czasu. Tak więc, nawet jeśli jeździsz niewiele pamiętaj by raz do roku wymienić olej w silniku swojego samochodu. Przy okazji nie zapominaj o filtrach.

Dbaj o nadwozie

Korozja to poważny problem, który często zmusza nas do zmiany auta. Warto więc mieć świadomość, że wykonując odpowiednie prace konserwacyjne możemy powstrzymać jej rozwój. Co możemy zrobić? Jeśli zmiany są zaawansowane jedyne co możemy zrobić to udać się do blacharza i lakiernika. Jeśli jednak na powierzchni karoserii pojawiają się drobne zmiany zastosowanie środka do polerowania oraz dobrych kosmetyków samochodowych może pomóc.

Akumulator pod kontrolą

To jednak z tych części samochodowych, która bywa problematyczna, szczególnie zimą. Aby tego uniknąć i nie bać się, że nie zdążysz dojechać np. do pracy przed zimą gruntownie przejrzeć akumulator w swoim samochodzie. Przede wszystkim, jeśli ma więcej niż 4 lata i tak nadaje się prawdopodobnie do wymiany na nowy. Jeśli jednak jest nowszy sprawdź klemy, dokręć je oraz ochroń przed śniedzeniem. Warto również sprawdzić poziom elektrolitów oraz w pełni naładować akumulator.

Szyby i wycieraczki

Szyby są niezwykle ważnym elementem wyposażenia, ponieważ to one wpływają na bezpieczeństwo podczas jazdy dając nam pełną widoczność. Warto jej nie ograniczać. Dlatego wśród regularnych prac konserwacyjnych nie powinno zabraknąć dolewania odpowiedniego do pory roku płynu do spryskiwacza. Warto również kontrolować stan wycieraczek i wymieniać je gdy zaczną smużyć lub głośno pracować.

Portal o akumulatorach
Artykuł został przygotowany przez akustrefa.pl.

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości