Razem z trawą skosili… drzewa

5 czerwca 2018, 13:02, ak/inf. prasowa
fot. Łukasz Kulczyński, Urząd Miasta Gorzowa
Do niecodziennej sytuacji doszło na błoniach za Filharmonią Gorzowską. Firma, która została wynajęta do utrzymania zieleni w tym miejscu, oprócz trawy skosiła również drzewka, które posadzili mieszkańcy. Władze Gorzowa przepraszają za zaistniałą sytuację i zapraszają na nowe sadzenie drzew.

Jesienią ubiegłego roku na błoniach na Filharmonią Gorzowską w ramach akcji „Sadzimy drzewa pokoleń” zostało posadzonych 100 sadzonek lip i klonów dostarczonych przez Nadleśnictwo Kłodawa i prawie drugie tyle różnych drzewek, nawet kilkumetrowej wysokości, przyniesionych przez okolicznych mieszkańców i harcerzy. Na każdym zawisła tabliczka z informacją, kto je posadził.

Niestety podczas ostatniego koszenia trawy na błoniach, drzewka zostały ścięte razem z trawą. Ta sytuacja zbulwersowała nie tylko mieszkańców, którzy posadzili drzewa, ale również władze miasta, które były organizatorem akcji.

Jak doszło do tego, że drzewa zostały skoszone razem z trawą? - Zawiodła komunikacja i pośpiech w działaniu. Dlatego też jest nam bardzo przykro i przepraszamy, zwłaszcza że drzewa należały do mieszkańców i akcja była społeczna. Oczywiście deklarujemy pomoc przy organizacji podobnej akcji w tym samym miejscu z nowymi drzewami, większych rozmiarów. Tym razem wspólnie z miastem zadbamy o przygotowanie i dbałość o teren nasadzeń – komentuje Robert Krasowski z firmy Inwencja, wykonawca koszenia trawy za filharmonią.

Z kolei urzędnicy zapowiadają, że odbędzie się nowe sadzenie drzewek, które zaplanowano na 10 października 2018. Drzewa mają zostać posadzone ponownie na błoniach przy Filharmonii Gorzowskiej.

- To zaproszenie kierujemy zwłaszcza do tych mieszkańców, którzy byli z nami w ubiegłym roku. Dla nich będą przygotowane specjalne sadzonki. Ze strony miasta deklarujmy jeszcze większą staranność i dbałość oraz zabezpieczenie terenu, gdzie posadzimy nowe drzewa pokoleń. Tak by do podobnej sytuacji już nigdy nie doszło – podkreśla Marta Liberkowska, dyrektor wydziału promocji i informacji Urzędu Miasta.

Podziel się


Komentarze


Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości