Na stacjach paliw będzie drożej

10 października 2018, 11:08, mk
Uważacie, że paliwo jest już wystarczająco drogie? Niestety, będzie jeszcze drożej. Analitycy z branżowych portali paliwowych przewidują, że w drugim tygodniu października ceny poszybują w górę. Podwyżka najbardziej uderzy we właścicieli samochodów napędzanych ON.

- Utrzymujące się wysokie ceny paliw już teraz mogą irytować kierowców, ale najgorsze dopiero przed nami. Nadchodzące dni przyniosą podwyżki na stacjach, a najmocniej drożeć będzie olej napędowy-donosi branżowy portal e-petrol.pl

Paliwo w hucie systematycznie drożeje, ale właściciele stacji jak tylko mogą, odwlekają w czasie przeniesienie zmian cen z rynku hurtowego na kierowców. To jednak może się szybko skończyć, bo marże, szczególnie w przypadku oleju napędowego są na bardzo niskim poziomie. Podwyżki są więc nieuniknione.

- W mijającym tygodniu średnia cena 95-oktanowej benzyny utrzymała się jeszcze na poziomie z zeszłego tygodnia i wyniosła 5,11 PLN/l. W górę poszły już jednak koszty tankowania diesla, o 3 grosze do poziomu 5,08 PLN/l. Kolejny tydzień z rzędu mocno drożał autogaz – tym razem o 6 groszy do poziomu 2,43 PLN/l — czytamy na stronach portalu.

Analitycy branżowi przewidują, że w drugim tygodniu października ceny benzyny bezołowiowej, jak i oleju napędowego wahać się będą w granicach 5,10-5,20 PLN/l. Za autogaz zapłacimy od 2,43 do 2,50 PLN/l.

Już teraz na gorzowskich stacjach widać podwyżki cen, szczególnie oleju napędowego. Najtaniej wciąż zatankujemy na stacji OTL przy Teatralnej. Tam litr ON kosztuje 5.05 zl O wiele drożej jest na stacjach sieciowych. W niektórych przypadkach cena oleju napędowego dochodzi do 5 zł 35 groszy (BP przy Kasprzaka).

Ceny paliw w Gorzowie możecie śledzić na bieżąco na naszej stronie internetowej. Zestawienie cen dostępne jest na moto.gorzowianin.com/paliwa.html


Podziel się


Komentarze


Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości