Jakie są opóźnienia na Sikorskiego?

14 września 2018, 13:14, red
fot. Anna Kluwak
Wykonawca przebudowy ul. Sikorskiego w Gorzowie firma Trakcja PRKil S.A. przedstawiła harmonogram prac na najbliższe trzy miesiące. Niestety niektóre etapy inwestycji mają spore opóźnienie. A niektóre nawet nie wiadomo, kiedy się rozpoczną.

Kiedy w lutym 2018 roku firma Trakcja PRKil S.A. przystąpiła do prac na Sikorskiego, przedstawiła harmonogram prac na poszczególnych etapach inwestycji. Według zapowiedzi, inwestycja warta prawie 56 mln zł miała być gotowa w ciągu 19 miesięcy od podpisania umowy, czyli pod koniec sierpnia 2019 roku. Natomiast w styczniu 2019 roku miał być gotowy deptak, po którym miały jechać tramwaje. Niestety te terminy nie są zostaną dotrzymane, bo wykonawca ma poślizg na poszczególnych etapach inwestycji. Jedynym etapem, który został wykonany przed czasem był etap 1f, czyli skrzyżowanie ul. Jancarza i Sikorskiego.

Według najnowszego harmonogramu przedstawionego przez wykonawcę:

- etap 1a obejmujący odcinek od ul. Dworcowej do ul. Młyńskiej zostanie zakończony do 19 marca 2019 roku. Pierwotnie prace miały zakończyć się do końca lipca 2018 roku. Poślizg to 8 miesięcy.

- etap 1b obejmujący odcinek od ul. Herberta do ul. Pionierów wraz ze skrzyżowaniem ul. Pionierów ma zakończyć się do 21 grudnia 2018. A według wstępnych zapowiedzi miał zakończyć się do końca lipca. Poślizg to 5 miesięcy.

- etap 2b od ul. Herberta do Hejmanowskiej powinien zostać ukończony do 2 stycznia 2019 roku. Chociaż prace miały zakończyć się w październiku 2019 roku. Poślizg to niecałe 3 miesiące.

- etap 1b część 2 połączony z etapem 3a czyli odcinek od ul. Pionierów do ul. Chrobrego wraz z budową deptaka. Wykonawca nie potrafi wskazać terminu rozpoczęcia robót. Chociaż według pierwotnego terminarza prace miały rozpocząć się w maju i zakończyć w październiku 2018.

- etap 1e czyli zwrotnica za ul. Jancarza ma zostać ukończony do 27 listopada 2018 roku, czyli według terminu.


Podziel się


Komentarze


Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości