Wiadomości

Robił zdjęcia dzieciom. Został zatrzymany

11 września 2018, 14:36, ak
fot. czytelniczka Diana
We wtorkowe popołudnie policjanci z Gorzowa zatrzymali 41-letniego mężczyznę, którego obawiali się mieszkańcy osiedla Manhattan i Górczyn. Wszystko przez to, że mężczyzna robił zdjęcia dzieciom z ukrycia. 41-latek usłyszał zarzut nękania oraz został objęty policyjnym dozorem.

Od maja 2018 roku mieszkańcy osiedla Manhattan i Górczyn obawiali się o bezpieczeństwo swoich dzieci. Wszystko przez mężczyznę, który robił zdjęcia dzieciom podczas zabawy na placu zabaw czy też jak stoją na balkonie. We wtorek rano na portalu gorzowianin.com ukazał się artykuł na ten temat pod tytułem "Na osiedlu grasuje pedofil? Rodzice boją się o dzieci". Rodzice obawiali się o bezpieczeństwo swoich dzieci i podejrzewali, że mężczyzna może być pedofilem.

Po medialnym szumie i społecznym nacisku na sprawę, we wtorkowe popołudnie policjanci zatrzymali 41-letniego mężczyznę, który fotografował dzieci. Mężczyzna usłyszał już zarzuty.

- Zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie zarzutów związanych z uporczywym nękaniem. Policjanci wspólnie z Prokuraturą Rejonową cały czas pracują nad ta sprawą – komentuje Marcin Maludy, rzecznik prasowy Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie.

41-latek odpowie za stalking wobec trzech osób. Według Art. 190a. Stalking - Kto przez uporczywe nękanie innej osoby lub osoby jej najbliższej wzbudza u niej uzasadnione okolicznościami poczucie zagrożenia lub istotnie narusza jej prywatność, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.

Policjanci podkreślają, że nie wiadomo czy zarzut związany z uporczywym nękaniem będzie jedynym, jaki usłyszy mieszkaniec Gorzowa.

- Prokurator postanowił o objęciu mężczyzny policyjnym dozorem. 41-latek ma także ograniczoną swobodę polegającą na zakazie fotografowania, nagrywania i utrwalania wizerunku osób trzecich bez ich wyraźnej zgody - mówi  Marcin Maludy.
Subskrybuj "Gorzowianin.com" na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Może widziałeś wypadek? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Coś Cię denerwuje? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości