W Gorzowie wojsko świętować będzie w sobotę

15 sierpnia 2018, 13:16, red
fot. archiwum
Jeżeli szukacie informacji o obchodach Święta Wojska Polskiego w Gorzowie, to ich nie znajdziecie. Uroczystości w naszym mieście odbędą się dopiero w sobotę. Wszystko przez… sezon urlopowy.

W Warszawie oraz w wielu miastach w Polsce trwają uroczystości związane z obchodami Święta Wojska Polskiego. 15 sierpnia od dawna jest dniem ustawowo wolnym, natomiast od niedawna, właśnie w rocznicę Cudu nad Wisłą mieszkańcy wielu miast biorą udział w różnego rodzaju piknikach, czy zlotach militarnych.

W Gorzowie jednak postanowiono inaczej. Obchody Święta Wojska Polskiego odbędą się w sobotę, 18 sierpnia. W programie przewidziano złożenie kwiatów pod Pomnikiem Marszałka Józefa Piłsudskiego, mszę świętą w kościele przy Żeromskiego, przemarsz wojsk na Plac Grunwaldzki oraz piknik militarny.

Dlaczego w tym roku obchody Święta Wojska Polskiego odbędą się dopiero w sobotę, 18 sierpnia? Jak dowiedzieliśmy się w biurze wojewody, wszystko przez sezon urlopowy oraz nieobecność pracowników spowodowana zwolnieniami lekarskimi. Dlatego decyzją wojewody lubuskiego obchody przesunięto na 18 sierpnia.

Poniżej szczegółowy plan uroczystości:

08:00 – 08:05 – Złożenie kwiatów pod Pomnikiem Marszałka Józefa Piłsudskiego na Skwerze Wolności w Gorzowie Wielkopolskim.
09:00 – 10:10 – Msza Święta w intencji Wojska Polskiego - Kościół Parafii Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski, ul. Żeromskiego 21 w Gorzowie Wielkopolskim.
10:30 – 11:00 – Przemarsz pododdziałów Wojska Polskiego i U.S. Army na Plac Grunwaldzki.
11:00 – 12:00 – Oficjalne uroczystości na Placu Grunwaldzkim z oprawą wojskową.
12:00 – 17:00 – Piknik Militarny z wojskową grochówką oraz pokazami sprzętu i wyposażenia wojskowego na Placu Grunwaldzkim.


Podziel się


Komentarze


Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości