Wiadomości

Kolejny etap prac na Sikorskiego

14 sierpnia 2018, 13:48, ak
fot. archiwum
W nocy z piątku na sobotę wykonawca przebudowy ul. Sikorskiego w Gorzowie przystąpi do kolejnego etapu prac. Tym razem zmiany będą dotyczyć odcinka od ul. Chrobrego do Pionierów i od Chrobrego do Młyńskiej.

Przebudowa ul. Sikorskiego realizowana przez firmę Trakcja PRKiI S.A. ma już opóźnienie. Według ostatniego raportu przebudowa etapu 1A obejmującego odcinek od ul. Dworcowej do ul. Młyńskiej zakończy się dopiero 15 października 2018 roku, chociaż według pierwotnego harmonogramu miała zostać ukończona do 3 sierpnia 2018 roku. Natomiast etap 2b na odcinku od ul. Herberta do Cichońskiego oraz etap 1B cz. 1 na odcinku ul. Herberta do Pionierów wraz ze skrzyżowaniem z ul. Pionierów zakończą się dopiero 22 września 2018, chociaż według pierwszych deklaracji firmy miało to nastąpić do 18 lipca 2018 roku.

Natomiast w nocy z piątku 17 sierpnia na sobotę 18 sierpnia wykonawca planuje przystąpienie do kolejnego etapu prac. Tym razem zostanie zajęta jezdnia od strony Starego Rynku na odcinku od Chrobrego do Pionierów. Ruch samochodów będzie odbywał się po torowisku tramwajowym. Kierowcy będą mogli wjechać z ul. Sikorskiego w ul. Pionierów. Ponadto wykonawca zapewni przejście pieszym w rejonie skrzyżowania ul. Sikorskiego z ul. Hawelańską i Chrobrego.

Oprócz tego zostanie zajęte torowisko tramwajowe na odcinku od ul. Chrobrego do ulicy Młyńskiej. Ruch pojazdów będzie odbywał się po jezdni wydzielonymi korytarzami. Zostanie zapewniony dojazd do ul. Strzeleckiej i Młyńskiej oraz wyjazd z ul. Pocztowej.

W celu zapewnienia przejazdu w każdym kierunku skrzyżowanie ul. Sikorskiego, Młyńskiej i Strzeleckiej będzie funkcjonować jako skrzyżowanie o ruchu okrężnym z wydzieloną w środku barierami drogowymi wyspą.

Subskrybuj "Gorzowianin.com" na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Może widziałeś wypadek? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Coś Cię denerwuje? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości