Wiadomości

Mężczyzna wybił szybę w autobusie MZK

30 lipca 2018, 10:03, red
Do niecodziennej sytuacji doszło na jednym z przystanków autobusowych na osiedlu Staszica w Gorzowie. Mężczyzna stojący na przystanku dał upust swojej agresji i wybił szybę w drzwiach autobusu, który akurat podjechał

W niedzielę 29 lipca po godz. 5.20 rano na przystanku "Pegaz" na osiedlu Staszica doszło do incydentu. Mężczyzna stojący na przystanku wybił szybę w autobusie linii 126, który akurat zatrzymał się w zatoczce.

- Dyżurny gorzowskiej policji otrzymał zgłoszenie o zniszczeniu mienia w autobusie komunikacji miejskiej. Jeden z pasażerów, kiedy autobus zatrzymał się na przystanku wybił szybę w drzwiach pojazdu. Następnie mężczyzna udał się w nieznanym kierunku. Policjanci zabezpieczyli monitoring. Trwa poszukiwanie mężczyzny – komentuje Grzegorz Jaroszewicz z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie.

Według wstępnych szacunków straty wynoszą ponad 1 tys. zł. Za zniszczenie mienia mężczyźnie grozi do 5 lat więzienia.

- Na nagraniu z monitoringu widać, jak mężczyzna stojący na przystanku szarpie się z jakąś dziewczyną. Kiedy ta próbuje wsiąść do podjeżdżającego autobusu linii 126, mężczyzna daje upust swojej agresji i wybija szybę w drzwiach pojazdu, a następnie odchodzi w nieznanym kierunku - opowiada Marcin Pejski, rzecznik prasowy Miejskiego Zakładu Komunikacji w Gorzowie.

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości