Wiadomości

Pędził 150 km/h przez wioskę [film]

26 lipca 2018, 11:25, red
fot. Lubuska policja
Yanosik źle wskazał stojący patrol policji. Kierujący BMW śmiało więc jechał przez obszar zabudowany 150 km/h. 38-latek stracił prawo jazdy na 3 miesiące.

Nieodpowiedzialny kierowca będzie się tłumaczył z niebezpiecznego zachowania przed sądem, bo policjanci skierowali wniosek o jego ukaranie. Całą sytuację nagrała kamera w nieoznakowanym radiowozie. Mężczyzna tłumaczył policjantom, że jechał tak szybko, bo w błąd wprowadziła go nawigacja, która patrol Policji wskazywała w zupełnie innym miejscu.

W minioną środę, 25 lipca, policjanci wyposażeni w nieoznakowany radiowóz z videorejestratorem patrolowali drogę k-22, która przebiega przez teren powiatu strzelecko-drezdeneckiego. W Rolewicach, około godziny 19:20 zauważyli BMW, którego kierowca jechał z nadmierną prędkością.

- Pomiar videorejestratorem to potwierdził. Okazało się, że kierowca przekroczył dopuszczalną w tym miejscu prędkość o ponad 100 km/h. 38-latek tłumaczył policjantom, że jechał tak szybko ponieważ nawigacja w jego samochodzie pokazywała, że patrol Policji jest w innym miejscu - mówi Tomasz Bartos z KPP w Strzelcach Krajeńskich.

Nieodpowiedzialne zachowanie zakończyło się dla mężczyzny zatrzymaniem prawa jazdy na trzy miesiące i skierowaniem wniosku o ukaranie do sądu.


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości