Wiadomości

Uwaga na intensywny deszcz

18 lipca 2018, 09:01, red
fot. archiwum
Synoptycy ostrzegają. Przez nasz region mogą przetoczyć się intensywne opad deszczu. Ostrzeżenie metrologiczne ważne jest do czwartkowego poranka. Najbardziej intensywne opady deszczu w naszym mieście planowane są na środowy wieczór.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał właśnie ostrzeżenie pierwszego stopnia dla wszystkich powiatów województwa lubuskiego. Synoptycy przewidują intensywne opady deszczu na tym terenie.

Co oznacza 1 stopień? Prognozuje się wystąpienie opadów deszczu okresami o natężeniu umiarkowanym i silnym. Prognozowana wysokość opadów za okres ważności ostrzeżenia-od 15 mm do 30 mm, miejscami do 40 mm. Spodziewaj się utrudnień. Możliwe lokalne podtopienia dróg lub nieruchomości. Pogorszenie warunków jazdy z powodu ograniczonej widzialności i ryzyka utraty przyczepności.

Według danych z norweskiego instytutu meteo, w Gorzowie intensywne opady deszczu wystąpią w nocy ze środy na czwartek. Około 22 spadnie około 25 mm wody na metr kwadratowy. Między 23 a 1 w nocy deszcz będzie bardziej intensywny. Wówczas w ciągu godziny może spaść nawet 40 litrów na każdy metr kwadratowy.

Oznacza to, że mogą pojawić się problemy na drogach, wiele ulic może być nieprzejezdnych. Spodziewane są też liczne podtopienia budynków użyteczności publicznej.


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości