Myśliborska gotowa do końca lipca?

5 lipca 2018, 12:46
fot. Anna Kluwak
Rozbudowa pierwszego odcinka ul. Myśliborskiej w Gorzowie miała zakończyć się do końca czerwca, jednak wykonawca natrafił na kolizje pod ziemią, które nie pozwoliły na ukończenie robót w terminie. Teraz firma zapowiada, że zakończy prace do końca lipca.

Rozbudową pierwszego odcinka ul. Myśliborskiej do dwóch pasów jezdni na odcinku od ronda Szczecińskiego do ul. Chorwackiej zajmuje się firma Budomex S.A. Początkowo inwestycja miała zostać zakończona do 30 czerwca, ale wykonawca poprosił miasto o przedłużenie terminu ze względu na kolizje na które natrafił pod ziemią.

- Okoliczności jakie wpłynęły na nie zakończenie robót w terminie do końca czerwca to ulewne deszcze, które wystąpiły w maju i które spowodowały całkowite zalanie zbiornika retencyjnego, a także zniszczenia i konieczność odtworzenia części robót wraz z uszkodzeniem studni zbiornika – komentuje Ewa Sadowska, rzecznik prasowy Urzędu Miasta Gorzowa.

Jednak to nie jedyny powód opóźnień inwestycji. Po przełożeniu ruchu na nową, południową jezdnię i rozkopaniu północnej nitki, wykonawca natknął się na niespodzianki pod ziemią.

- W trakcie rozbiórki północnej jezdni okazało się, że nowowybudowany obiekt KFC wykonał prace związane z podłączeniem do istniejącej kanalizacji deszczowej co nie było zainwentaryzowane na mapach w trakcie realizacji dokumentacji projektowej przebudowy ul. Myśliborskiej. Wobec powyższego niezbędnym było przeprojektowanie istniejących sieci wraz z uzyskaniem wszelkich uzgodnień i opinii i wybudowanie nowego odcinka sieci w celu podłączenia i doprowadzenia wód z KFC do nowobudowanej kanalizacji deszczowej. Ponadto została ujawniona kolizja nowobudowanej kanalizacji deszczowej z siecią gazową średniego ciśnienia – tłumaczy Sadowska.

Firma Budomex S.A. zadeklarowała, że prace na pierwszym odcinku rozbudowy ul. Myśliborskiej zostaną zakończone do 31 lipca. Natomiast jeżeli chodzi o prace na drugim odcinku od ul. Chorwackiej do ul. Dobrej i odcinka ul. Szczecińskiej, to na przełomie września i października powinien zostać ogłoszony przetarg na wykonawcę robót.


Podziel się


Komentarze


Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości