Kto przebuduje Kazimierza Wielkiego?

29 czerwca 2018, 09:36, ak
fot. archiwum
Gorzowski magistrat ogłosił właśnie trzeci przetarg na przebudowę ul. Kazimierza Wielkiego. Władze Gorzowa liczą, że tym razem znajdzie się firma, która będzie chciała zająć się realizacją inwestycji. Tym bardziej, że termin zakończenia prac został wydłużony do sierpnia 2019 roku.

Na inwestycję Gorzów otrzymał dofinansowanie w postaci subwencji o wartości 5 mln 49 tys. zł. Natomiast według szacunków magistratu przebudowa Kazimierza Wielkiego ma kosztować 10 mln 27 tys. zł. Ogłaszając pierwszy przetarg w kwietniu, miasto liczyło, że roboty rozpoczną się jeszcze w czerwcu, a zakończą w grudniu 2018 roku. Niestety w pierwszym przetargu nie zgłosiła się żadna chętna firma, więc magistrat ogłosił kolejny przetarg. Również w drugim postępowaniu nie wpłynęła żadna oferta, więc przetarg został unieważniony. Miastu udało się jedynie wybrać firmę, która będzie pełniła nadzór inwestorski. Najkorzystniejszą ofertę w trybie zapytania ofertowego złożyła firma Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Fawal z Gorzowa.

Po dwóch nieudanych przetargach, prezydent Gorzowa Jacek Wójcicki postanowił, że zostanie ogłoszone trzecie postępowanie, które będzie bardziej korzystne dla firm chcących zająć się inwestycją. Pierwotnie wszystkie prace miały zakończyć się do grudnia 2018 roku, teraz wykonawca będzie miał czas na ukończenie robót do końca sierpnia 2019 roku.

- Wydłużenie terminu realizacji inwestycji do 31 sierpnia 2019 roku jest bardziej korzystne dla wykonawców, ponieważ prace przy Kazimierza Wielkiego nie będą należały do najłatwiejszych. Mamy już wstępne deklaracje firm które są zainteresowane przebudową drogi. Liczymy, że tym razem przetarg zostanie rozstrzygnięty pozytywnie i będziemy mogli ruszyć z inwestycją – mówi Jacek Wójcicki, prezydent Gorzowa.

Gorzowski magistrat czeka na zgłoszenia firm do poniedziałku 16 lipca.

Prace na Kazimierza Wielkiego

W ramach prac zostanie wyremontowana jezdnia i perony tramwajowe, przebudowane chodniki i zjazdy oraz przejazdy przez torowisko. Inwestycja obejmie również przebudowę sieci wodociągowej, budowę elementów uspokojenia ruchu, przebudowę kanalizacji deszczowej, budowę niezbędnej infrastruktury pod system dynamicznej informacji podróżnych. Ponadto firma będzie musiała się zająć przebudową torowiska z wymianą szyn na odcinku od ul. Chodkiewicza do ul. Okrzei.

Etapy przebudowy Kazimierza Wielkiego

Przebudowa ul. Kazimierza Wielkiego obejmie odcinek 1 kilometra od Urzędu Stanu Cywilnego do skrzyżowania z ul. Czarnieckiego. Zgodnie z projektem tymczasowej organizacji ruchu z 2017 roku inwestycja będzie realizowana w trzech etapach. Na początek prace obejmą odcinek od ul. Roosevelta do ul. Chodkiewicza, w drugim etapie odcinek od ul. Chodkiewicza do Kukuczki, a na sam koniec od Kukuczki do Czarnieckiego.

- Objazdy będą uzależnione od etapowania robót. W przypadku etapu 1 objazd główny, w tym objazd dla MZK prowadzony będzie przez ul. Chodkiewicza. Natomiast w kolejnych etapach objazd prowadzony będzie przez ul. Wyszyńskiego – Owocową – Wiejską. W etapie 2 i 3, zgodnie z dokumentacją, wykonawca zobowiązany jest wprowadzić sygnalizację świetlną czasową na skrzyżowaniu Wyszyńskiego – Owocowa. Dla mieszkańców dostępnych będzie również dojazd do osiedla przez ul. Żwirową i ul. Błotną. Istnieje również możliwość, że wykonawca robót będzie mógł zmienić projekt podziału na etapy i kolejności etapowania robót – komentuje Ewa Sadowska, rzecznik prasowy Urzędu Miasta Gorzowa.


Podziel się


Komentarze


Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości