Wiadomości

Ruchome schody w przejściu podziemnym do likwidacji

21 czerwca 2018, 14:25, red
fot. gorzowianin.com
Nie będzie istotnych zmian w rejonie przejścia podziemnego przy ulicy Piłsudskiego. Jak twierdzą urzędnicy, wybudowanie naziemnego przejścia w tym miejscu jest niemożliwe, a zainstalowanie całodobowego monitoringu – zbyt kosztowne.

O sprawie zaniedbanego i wielokrotnie dewastowanego przejścia podziemnego przy ulicy Piłsudskiego pisaliśmy na łamach naszego portalu gorzowianin.com wielokrotnie. Wciąż nieczynne windy, powybijane szyby, zamalowane kamery i zabrudzone fekaliami ściany sprawiają, że codzienne korzystanie z tego jedynego w okolicy przejścia staje się nie tyle uciążliwe, ile wręcz niebezpieczne.

Dlatego też powstał pomysł, aby wybudować przejście na ziemi, z akomodacyjną sygnalizacją świetlną. W tej sprawie do prezydenta miasta zwrócił się radny Grzegorz Musiałowicz. Odpowiedź na interpelacje w tej sprawie nadeszła bardzo szybko. - Wyznaczenie obok przejścia podziemnego, przejścia w poziomie jezdni wpłynie negatywnie na przepustowość ruchu pojazdów na ulicy Piłsudskiego i nie zapewni bezpieczeństwa na tym samym poziomie, co bezkolizyjne przejście podziemne – tłumaczy w odpowiedzi na interpelację wiceprezydent Agnieszka Surmacz.

Co więcej, w ramach budowy nowej linii tramwajowej, planowana jest budowa sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu z ulicą Niepodległości. Według urzędników, zastosowanie kolejnej sygnalizacji przy Piłsudskiego spowoduje, że kierowcy jeszcze bardziej będą omijać ulicę Piłsudskiego i korzystać będą z ulicy Wyszyńskiego, co jeszcze bardziej pogłębi problemy komunikacyjne w tej części miasta.

Jeżeli chodzi o zapewnienie bezpieczeństwa w samym przejściu podziemnym, to magistrat obiecuje, że skierowane będą tam wzmożone patrole straży miejskiej i policji. Istniejący monitoring wizyjny jest niszczony przez wandali (zamalowywane są kamery). Magistrat analizował możliwość podłączenia kamer do stanowiska monitoringu zlokalizowanego w Komendzie Miejskiej Policji. Po analizie okazało się, że inwestycja ta wymaga położenia około 1 km światłowodu. Koszt takiej inwestycji wstępnie określono na kilkaset tysięcy złotych. Jak się dowiadujemy, w tegorocznym budżecie brak jest zabezpieczenia finansowego na realizację tego zadania.

Osobnym tematem są wciąż dewastowane windy. Są to urządzenia zainstalowane w 2002 roku i na bieżąco konserwowane przez jedną z firm. Jak się dowiadujemy, ich awarie spowodowane są przez częste używanie awaryjnego bezpiecznika STOP, który znajduje się na tej platformie. Ponowne uruchomienie platformy po wciśnięciu tego przycisku jest możliwe tylko i wyłącznie przez uprawnionego pracownika firmy konserwującej. Natomiast nieczynne schody ruchome zostaną zlikwidowane. W ramach budowy nowej linii tramwajowej w ich miejscu pojawią się zwykłe, betonowe schody.

Subskrybuj "Gorzowianin.com" na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Może widziałeś wypadek? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Coś Cię denerwuje? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości