Rozkopią kolejny fragment Sikorskiego

21 czerwca 2018, 08:13, red
fot. archiwum
W sobotę 23 czerwca rozpocznie się kolejny etap przebudowy ul. Sikorskiego w Gorzowie. Wykonawca planuje rozpocząć prace związane z remontem torowiska w rejonie skrzyżowania ul. Sikorskiego z ul. Jancarza i Estkowskiego.

Obecnie firma Trakcja PRKiI prowadzi przebudowę ul. Sikorskiego na dwóch odcinkach – od ul. Dworcowej do Młyńskiej oraz od Pionierów do Herberta. Natomiast w sobotę 23 czerwca rozpocznie się kolejny etap prac.

Tym razem roboty związane z remontem torowiska zaplanowano w rejonie skrzyżowania z ul. Jancarza i ul. Estkowskiego. W związku z tym, kierowcy muszą liczyć się ze zmianą organizacji ruchu, ponieważ zostanie częściowo zamknięte skrzyżowanie ul. Sikorskiego, Estkowskiego i Jancarza.

Od soboty na północnej jezdni ul. Sikorskiego na odcinku od Estkowskiego do ul. Żelaznej ruch pojazdów będzie odbywał się w dwóch kierunkach. Ułatwi to dojazd od Al. 11 Listopada do ul. Estkowskiego. Z kolei południową jezdnią ul. Sikorskiego od ul. Żelaznej będzie można dojechać wyłącznie do ul. Jancarza i następnie do ul. Dworcowej lub Składowej. Natomiast na ul. Jancarza (jadąc od strony al. 11 Listopada) będzie można również nawrócić na wysokości zjazdu do PKS i następnie skręcić w ul. Sikorskiego. Taką możliwość będą miały jedynie pojazdy osobowe.

Nie będzie możliwości bezpośredniego wjazdu z ul. Jancarza w kierunku Al. 11 Listopada oraz w ul. Estkowskiego. Z kolei ul. Sikorskiego na odcinku od ul. Jancarza do ul. Dworcowej będzie dwukierunkowa jednak bez możliwości przejazdu od ul. Dworcowej w ul. Jancarza (na tym odcinku będzie „ślepa”).

Dojazd od Al. Konstytucji 3 Maja i Estkowskiego do ul. Jancarza będzie możliwy ul. Dworcową lub ul. Sikorskiego i Al. 11 Listopada, gdzie kierowcy będą mogli zawrócić na pierwszym przejeździe przez torowisko zlokalizowanym 230 m od skrzyżowania z ul. Żelazną. A dojazd od ul. Składowej do Al. 11 Listopada będzie kierowany poprzez dwukierunkową ul. Dworcową, Al. Konstytucji 3 Maja, ul. Estkowskiego i Sikorskiego

W związku z ograniczeniami w ruchu, zawężeniami jezdni, mniejszym ruchem pojazdów (z uwagi na zamknięcie ul. Kostrzyńskiej) nastąpi wyłączenie sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu ul. Sikorskiego, Estkowskiego i Jancarza.


Podziel się


Komentarze


Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości