Mieszkańcy czekają, do inwestycji nie ma chętnych

13 września 2017, 13:00, ak
fot. Anna Kluwak
Tereny rekreacyjne nad Wartą mają zostać powiększone w 2018 roku. Jednak władze Gorzowa musiały unieważnić przetarg na budowę ścieżki pieszo-rowerowej od budynku LOKu do mostu Lubuskiego. Wszystko przez to, że nie było chętnych na wykonanie inwestycji.

W sierpniu władze miasta ogłosiły przetarg na "Wykonanie dokumentacji projektowej i robót budowlanych w ramach zadania Szlak Stolic Eurovelo". To oznacza, że w ramach międzynarodowego projektu na odcinku około 750 metrów od budynku LOKu do mostu Lubuskiego ma zostać wybudowana ścieżka pieszo-rowerowa oraz chodnik.

Do tego na całym odcinku mają zostać ustawione ławki, stojaki rowerowe oraz specjalna wiata do wypoczynku i latarnie. Natomiast nad kanałem burzowym pojawi się kładka o lekkiej konstrukcji z elementami drewnianymi. W wielu miejscach trzeba będzie też wyrównać teren oraz zadbać o zieleń, która się tam znajduje.

W naszej ankiecie, w której wzięło udział 791 osób, zapytaliśmy się Was, co sądzicie o zagospodarowaniu terenu pomiędzy bulwarem a mostem Lubuskim. Jak się okazało, zdecydowana większość, bo aż 57,14% (452 głosy) odpowiedziało, że to "Świetny pomysł, będzie nowe miejsce na spacery". Kolejne miejsce i 29,2% (231 głosów) "W końcu, to miejsce potrzebowało zmian". Tylko 6,95% (55 głosów) sądzie, że to "Zbędne wydawanie pieniędzy", a 5,94% (47 głosów), że "Gorzowskie bulwary są przereklamowane". Natomiast 0,76% (6 głosów) "Nie interesuje mnie ten temat".

Niestety póki co z inwestycji nici, ponieważ przetarg został unieważniony. Wszystko przez to, że nie było chętnych firm, które chciałyby zaprojektować i wybudować ścieżkę pieszo-rowerową oraz ciąg dla pieszych. Jedyne co może teraz zrobić miasto, to po raz kolejny ogłosić postępowanie. Jeżeli przez zimę uda się znaleźć wykonawcę, to jest szansa że prace ruszą wiosną 2018 roku i zakończą się do 30 listopada 2018 roku. Inwestycja ma kosztować około 1,5 mln zł.

Ankieta

Co sądzisz o zagospodarowaniu terenu pomiędzy bulwarem, a mostem Lubuskim?

  • Świetny pomysł, będzie nowe miejsce na spacery57.14%
  • W końcu, to miejsce potrzebowało zmian29.2%
  • Zbędne wydawanie pieniędzy6.95%
  • Nie interesuje mnie ten temat0.76%
  • Gorzowskie bulwary są przereklamowane5.94%
Ankieta zakończona. Dziękujemy!
Oddanych głosów: 791


Podziel się


Komentarze


Imprezy


Pozostałe wiadomości