Wiadomości

Noc Muzeów w Gorzowie

18 maja 2018, 13:57
Mieszkańcy Gorzowa mogą się wybrać w piątkowy wieczór do muzeum przy ul. Warszawskiej lub do Spichlerza przy ul. Fabrycznej w ramach nocy muzeów. Nie zabraknie konkursów, pokazów filmów czy ciekawych rekonstrukcji.

Z okazji Międzynarodowego Dnia Muzeów Muzeum Lubuskie im. Jana Dekerta zaprasza w piątek 18 maja 2018 roku od godziny 17.00 do 24.00 do Zespołu Willowo-Ogrodowego przy ul. Warszawskiej 35 w Gorzowie Wielkopolskim.

W programie o godzinie 19.00 otwarcie wystawy „Skarby archeologiczne kultur unietyckiej i łużyckiej w zbiorach Muzeum Lubuskiego”. Ponadto zaplanowano występy grupy rekonstrukcyjnej Zrzeszenia Rekonstruktorów Gorzowskich oraz pokazy walk wojów, życia codziennego, obrzędów pogańskich z czasów wczesnośredniowiecznych. Nie zabranie również pokazu filmów o historii Polski, na wolnym powietrzu. Zwiedzanie muzeum jest bezpłatne.

Z kolei Spichlerz przy ul. Fabrycznej 1-3 zaprasza o godz. 17 na „Nocny tropiciel muzealny” – konkurs wiedzy na temat Muzeum. Następnie o godz. 17.15 odbędzie się wręczenie nagród dla przedszkolaków i uczniów klas 1-3 szkół podstawowych w konkursie plastycznym oraz audiowizualnym klas 4-7 szkół podstawowych „Nasze Miasto – nasze Muzeum”, a o godz. 18.00 „Nasze Miasto – nasze Muzeum” – test wiedzy historycznej

Dzieci w wieku 9-13 lat wraz z opiekunami zapraszamy do udziału w wydarzeniu „Noc w Muzeum inaczej” w nocy z 18 na 19 maja w Spichlerzu przy ul. Fabrycznej 1-3 w godzinach od 22.00 do 7.00, wstęp 15 zł/os.


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości