Wiadomości

Radni nie zgodzili się na picie alkoholu na bulwarze

25 kwietnia 2018, 16:40, ak
fot. archiwum
Podczas środowej Sesji Rady Miasta, prezydent Gorzowa Jacek Wójcicki próbował wprowadzić uchwałę, która pozwalałaby mieszkańcom legalnie spożywać alkohol na bulwarach. Jednak radni odrzucili propozycję prezydenta.

Na początku marca opisywaliśmy nowe przepisy, które dają samorządom możliwość wyłączenia wybranych terenów spod zakazu spożywania alkoholu w miejscach publicznych. Portal gorzowianin.com pytał się wówczas czy miasto zamierza wprowadzić zmiany i czy spod zakazu spożywania alkoholu zostaną wyłączone nadwarciańskie bulwary, które są ulubionym miejscem spotkań wielu gorzowian. Część osób siadała w ogródkach piwnych, natomiast reszta udawała się na schody, gdzie z piwem w ręku spędzała czas. Za picie alkoholu na schodach czy murku będzie karane mandatem w wysokości 100 zł.

Natomiast w środę 25 kwietnia podczas Sesji Rady Miasta prezydent Jacek Wójcicki zaproponował radnym, aby jeszcze przed wakacjami wprowadzić możliwość spożywania alkoholu na nadwarciańskich bulwarach. Uchwała, którą przedstawił prezydent Wójcicki obejmowałaby wprowadzenie odstępstwa od zakazu spożywania napojów alkoholowych w miejscu publicznym na terenie Bulwaru Zachodniego i Wschodniego, z wyjątkiem strefy związanej z placem zabaw dla dzieci.

Radni nie zgodzili się nawet na wprowadzenie uchwały do porządku obrad i na zajęcie się tematem spożywania alkoholu na nadwarciańskich bulwarach. 7 radnych głosowało za wprowadzeniem uchwały i dalszym głosowaniem, 2 było przeciwko, a 12 wstrzymało się od głosu.

- Zaproponowałem radnym, abyśmy jeszcze przed wakacjami, wprowadzili możliwość spożywania alkoholu na bulwarach. Radni się nie zgodzili. Dalej będą mandaty? Oczywiście nie składam broni i będę dalej próbował wprowadzić tę uchwałę - komentuje Jacek Wójcicki, prezydent Gorzowa.

Prezydent Wójcicki chciał pójść śladem Warszawy, która zdecydowała że warszawiacy mogą pić legalnie alkohol na Bulwarach Wiślanych. Podobne rozwiązania wprowadził Poznań oraz Opole.

Ankieta

Picie alkoholu na nadwarciańskich bulwarach

  • Jestem za legalnym piciem alkoholu na bulwarze80.7%
  • Zakaz spożywania alkoholu powinien nadal obowiązywać14.68%
  • To moja sprawa gdzie piję alkohol2.91%
  • Nie interesuje mnie to1.7%
Ankieta zakończona. Dziękujemy!
Oddanych głosów: 1819

Subskrybuj "Gorzowianin.com" na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Może widziałeś wypadek? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Coś Cię denerwuje? Daj nam znać!
redakcja@gorzowianin.com tel. +48 450 066 400

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości