Wiadomości

Nie wypijemy piwa w plenerze

10 marca 2018, 17:05, ak
fot. archiwum
Od piątku obowiązuje zakaz picia alkoholu w miejscach publicznych. Dotyczy to już nie tylko ulic, parków i placów, ale wszystkich miejsc poza wyznaczonymi do tego ogródkami czy lokalami. Każdy kto będzie chciał wypić sobie piwo na nadwarciańskich bulwarach w Gorzowie, zostanie ukarany mandatem.

Do tej pory zakaz spożywania alkoholu obowiązywał w konkretnych miejscach i dotyczył przede wszystkim ulic, placów i parków. Za wypicie piwa lub innego alkoholu w tym miejscu grozi mandat w wysokości 100 zł.

Jednak w piątek 9 marca weszła w życie nowelizacja ustawy regulującej tzw. picie pod chmurką i punkty sprzedaży alkoholu, która zakazuje picia alkoholu w miejscach publicznych. Tym samym wypicie piwa na miejskiej plaży, nadwarciańskich bulwarach czy na pikniku w lesie jest od piątku zabronione. Alkohol będzie można jedynie pić w ogródkach piwnych oraz lokalach.

Nowe zapisy dają natomiast gminom możliwość wyłączenia spod tego zakazu wybranych terenów. I tak gorzowscy radni mogliby zdecydować, że zakaz spożywania alkoholu nie będzie obejmował na przykład Bulwaru Wschodniego, który jest ulubionym miejscem spotkań wielu gorzowian. Część osób siadała w ogródkach piwnych, natomiast reszta udawała się na schody, gdzie z piwem w ręku spędzała czas. Teraz, picie na schodach czy murku będzie karane mandatem w wysokości 100 zł.

Ankieta

Jak oceniasz zakaz spożywania alkoholu w miejscach publicznych?

  • Bardzo dobrze, skończy się widok pijanych ludzi w mieście16.06%
  • To moja sprawa, gdzie piję alkohol8.36%
  • Nic to nie da, i tak każdy będzie pił na bulwarze czy w parku21.88%
  • Zupełna głupota, ograniczają naszą wolność51.9%
  • Nie interesuje mnie to1.79%
Ankieta zakończona. Dziękujemy!
Oddanych głosów: 1339

Ponadto radni będą mogli ustalić maksymalną liczbę zezwoleń na sprzedaż alkoholu – zarówno piwa do 4,5 proc., jak i alkoholi mocnych, zarówno w sklepach, barach, restauracjach czy dyskotekach. Oprócz tego Rada Miasta będzie mogła zdecydować o tym czy w Gorzowie zostanie ograniczona sprzedaż alkoholu w godzinach od 22 do 6 rano.

- Te przepisy dopiero weszły w życie, więc musimy się z nimi zapoznać. Na pewno miasto zastanowi się nad pewnymi rozwiązaniami, jednak będziemy je stosować raczej selektywnie, reagując na potrzeby mieszkańców w tym zakresie. To bardzo cenne narzędzie, ale należy je stosować z rozsądkiem – komentuje Ewa Sadowska, rzecznik prasowy Urzędu Miasta Gorzowa.

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości