Wiadomości

Nie wypijemy piwa w plenerze

10 marca 2018, 17:05, ak
fot. archiwum
Od piątku obowiązuje zakaz picia alkoholu w miejscach publicznych. Dotyczy to już nie tylko ulic, parków i placów, ale wszystkich miejsc poza wyznaczonymi do tego ogródkami czy lokalami. Każdy kto będzie chciał wypić sobie piwo na nadwarciańskich bulwarach w Gorzowie, zostanie ukarany mandatem.

Do tej pory zakaz spożywania alkoholu obowiązywał w konkretnych miejscach i dotyczył przede wszystkim ulic, placów i parków. Za wypicie piwa lub innego alkoholu w tym miejscu grozi mandat w wysokości 100 zł.

Jednak w piątek 9 marca weszła w życie nowelizacja ustawy regulującej tzw. picie pod chmurką i punkty sprzedaży alkoholu, która zakazuje picia alkoholu w miejscach publicznych. Tym samym wypicie piwa na miejskiej plaży, nadwarciańskich bulwarach czy na pikniku w lesie jest od piątku zabronione. Alkohol będzie można jedynie pić w ogródkach piwnych oraz lokalach.

Nowe zapisy dają natomiast gminom możliwość wyłączenia spod tego zakazu wybranych terenów. I tak gorzowscy radni mogliby zdecydować, że zakaz spożywania alkoholu nie będzie obejmował na przykład Bulwaru Wschodniego, który jest ulubionym miejscem spotkań wielu gorzowian. Część osób siadała w ogródkach piwnych, natomiast reszta udawała się na schody, gdzie z piwem w ręku spędzała czas. Teraz, picie na schodach czy murku będzie karane mandatem w wysokości 100 zł.

Ankieta

Jak oceniasz zakaz spożywania alkoholu w miejscach publicznych?

  • Bardzo dobrze, skończy się widok pijanych ludzi w mieście16.06%
  • To moja sprawa, gdzie piję alkohol8.36%
  • Nic to nie da, i tak każdy będzie pił na bulwarze czy w parku21.88%
  • Zupełna głupota, ograniczają naszą wolność51.9%
  • Nie interesuje mnie to1.79%
Ankieta zakończona. Dziękujemy!
Oddanych głosów: 1339

Ponadto radni będą mogli ustalić maksymalną liczbę zezwoleń na sprzedaż alkoholu – zarówno piwa do 4,5 proc., jak i alkoholi mocnych, zarówno w sklepach, barach, restauracjach czy dyskotekach. Oprócz tego Rada Miasta będzie mogła zdecydować o tym czy w Gorzowie zostanie ograniczona sprzedaż alkoholu w godzinach od 22 do 6 rano.

- Te przepisy dopiero weszły w życie, więc musimy się z nimi zapoznać. Na pewno miasto zastanowi się nad pewnymi rozwiązaniami, jednak będziemy je stosować raczej selektywnie, reagując na potrzeby mieszkańców w tym zakresie. To bardzo cenne narzędzie, ale należy je stosować z rozsądkiem – komentuje Ewa Sadowska, rzecznik prasowy Urzędu Miasta Gorzowa.
Subskrybuj "Gorzowianin.com" na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Może widziałeś wypadek? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Coś Cię denerwuje? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości