Wiadomości

Leżanki i fotele dla gorzowskiego szpitala

25 kwietnia 2018, 12:36
fot. gorzowianin.com
W ciągu najbliższych kilku tygodni do szpitala wojewódzkiego przy ul. Dekerta w Gorzowie trafi 45 foteli i 15 leżanek. To odpowiedź na potrzeby rodziców, którzy opiekują się swoimi dziećmi podczas ich pobytu w szpitalu.

Na początku kwietnia do Wielospecjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego przy ul. Dekerta w Gorzowie trafiło 25 łóżeczek na oddział dziecięcy, które zostały przekazane przez Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. W tym samym czasie władze szpitala zakupiły kilkanaście leżanek dla rodziców z własnych funduszy, ponieważ kolejne leżanki miały trafić do lecznicy jako dar WOŚP.

Teraz wiemy już, że do gorzowskiego szpitala w ramach akcji „Leczyć z miłością” trafi łącznie 45 foteli i 15 leżanek – wszystkie zakupy zostaną sfinansowane ze środków zebranych podczas 25 i 26 finału WOŚP.

Na oddział dziecięcy trafi 20 odchylanych foteli i 10 rozkładanych leżanek, a na oddział chirurgi dziecięcej trafi 25 foteli i 5 leżanek. Nowy sprzęt ma trafić do gorzowskiego szpitala w ciągu najbliższych kilku tygodni.

- Spędzenie nocy w szpitalu dla rodziców to duża trauma, nie tylko ze względu na chorobę dziecka, ale też spanie na krześle czy podłodze. Teraz rodzice mogą w godny sposób spędzić noc na oddziale – podkreśla Robert Surowiec, wiceprezes Wielospecjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w Gorzowie.

Akcja WOŚP w ramach której zakupywane są leżanki i fotele dla rodziców została zapoczątkowana przez sytuację która dotknęła rodzinę w jednym z jeleniogórskim szpitali. Pani Anita spała na podłodze pod łóżeczkiem swojego 1,5 rocznego syna. Zdjęcie zostało umieszczone przez jej męża na jednym z portali społecznościowych. Sprawa została szeroko skomentowana i poruszyła serca wiele osób. Fundacja WOŚP nazwała tę akcję „Leczyć z miłością” ponieważ poszukuje drogi, dzięki której jakość leczenia w Polsce się poprawi.

- Zakup leżanek i foteli jest odpowiedzią na bolesny problem „koczowania” rodziców na podłodze, na karimatach, pod łóżkami dzieci. Od teraz ich warunki poprawią się w sposób bezprecedensowy. A jeśli uda się ministrowi zdrowia spełnić obietnicę likwidacji opłat za pobyt w szpitalach, można będzie mówić o niespotykanej w Polsce, pozytywnej rewolucji – mówi Jurek Owsiak, szef Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

 


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości