Wiadomości

8 milionów zaległości za wywóz śmieci

24 kwietnia 2018, 15:56, red
Blisko 8 milionów złotych zaległości wobec MG-6 mają gorzowianie i mieszkańcy okolicznych miejscowości. Dłużnicy nie mogą spać spokojnie, bo Związek Celowy Gmin zabiera się właśnie za windykacje należności.

- Związek Celowy Gmin MG-6 prowadzi od marca weryfikację płatności za wywóz odpadów. Każdy dłużnik otrzyma upomnienie wraz ze wskazaniem kwot zaległych – mówi Iwona Marciniak z Biura ZCG MG-6.

Jak się okazuje, zaległości są dość spore. Jak wyliczyła Gazeta Lubuska, w kasie Związku Celowego Gmin brakuje blisko 8 milionów złotych (Dokładnie 7,8 miliona). Są to niezapłacone należności za wywóz odpadów. Możemy się spodziewać, że niebawem do naszych skrzynek (jeżeli zalegamy z opłatami), trafi upomnienie.

- Jeśli płatność, w terminie i kwotach wskazanych w upomnieniu, nie trafi na konto bankowe, zostanie wystawiony tytuł wykonawczy, który MG-6 przekaże urzędowi skarbowemu. Ten egzekucję należności może prowadzić także z wykorzystaniem komornika – dodaje Iwona Marciniak.

MG-6 przypomina, że nową deklarację lub jej korektę mamy obowiązek złożyć w biurze do 14 dni od zamieszkania pierwszego mieszkańca w nieruchomości, zwiększenia lub zmniejszenia liczby osób zamieszkujących daną nieruchomość (wprowadzenie, wyprowadzenie się mieszkańca, narodziny dziecka, zgon mieszkańca) oraz zmiany sposobu gromadzenia odpadów (selektywny/nieselektywny).


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości