Wiadomości

Majówka na Kwadracie

23 kwietnia 2018, 09:22, red/ inf. prasowa UM
fot. archiwum
W czwartek 3 maja na Placu Nieznanego Żołnierza w Gorzowie odbędzie się piknik dla mieszkańców miasta. Impreza rozpocznie się w południe i potrwa do wieczora.

- Będzie wiele atrakcji dla dzieci, m.in. bezpłatna biało-czerwona wata cukrowa, będą foodtrucki, wystawa malarstwa Augustyna Jagiełło. Polski Związek Szachowy zaprosi do stolików szachowych na rozgrywki, będzie wspólne robienie kotylionów i wspólne puszczanie balonów z helem – poinformowała Hanna Błauciak, dyrektor Miejskiego Centrum Kultury.

Na scenie wystąpi Gorzowska Orkiestra Dęta, Grubsza Strona Rabarbaru oraz wiele zespołów tanecznych z Gorzowa.

- Razem z Miejskim Centrum Kultury chcemy przypomnieć gorzowianom, że w 1791 roku uchwalono Konstytucję. Sto lat później, o czym mało wiemy, powstała podobna konstytucja dla Europy Wojciecha Jastrzębowskiego, polskiego przyrodnika, który skonstruował 77 punktów wizji wspólnoty europejskiej. Chcieliśmy, przy okazji święta 3 Maja, pokazać i Konstytucję Jastrzębowskiego dla Europy, i Konstytucję 3 Maja – powiedział Jan Tomaszewicz, dyrektor Teatru im. Juliusza Osterwy.

- Aktorzy gorzowskiego teatru wraz z uczestnikami Studia Teatralnego dla dzieci i młodzieży zrobią to w zarysie historycznym. Wspólnie pobawimy się w inscenizację historyczną naszej polskiej konstytucji. Zaczynamy o godz. 14.00. Będzie można dowiedzieć się o pewnych punktach, które były wnoszone do konstytucji – dodał dyrektor Tomaszewicz.

- W tym roku wybraliśmy na majówkę „Kwadrat”. To nowe miejsce w przestrzeni publicznej, w weekendy często odwiedzane przez gorzowian. Budzi sympatię i ciekawość – poinformował Włodzimierz Rój, dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji.

Subskrybuj "Gorzowianin.com" na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Może widziałeś wypadek? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Coś Cię denerwuje? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości