Wiadomości

Ulewa przeszła nad miastem

13 kwietnia 2018, 18:52, red
fot. Dawid Nowakowski
Ulewa, która przeszła nad Gorzowem pomiędzy 17 a 18 na szczęście nie wyrządziła większych szkód. W regionie gorzowskim jest 1100 odbiorców bez prądu.

Intensywne opady deszczu w regionie gorzowskim zapowiadane były od rana. Lać miało już od godziny 15, jednak komórki burzowe nad naszym regionem zaczęły tworzyć się dwie godziny później. Kilkanaście minut po 17 nad Gorzowem przeszła ulewa. W niektórych miejscach studzienki nie nadążały odbierać wodę, dlatego też na ulicach pojawiły się ogromne kałuże. Tak było np. na skrzyżowaniu ulic Czartoryskiego i Dekerta.

Około godziny 13 Wydział Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego UM w Gorzowie wydał specjalne ostrzeżenie dla mieszkańców Gorzowa:

- Na najbliższą dobę Biuro Prognoz Meteorologicznych, oddział w  Poznaniu, zapowiada dla Gorzowa silny wiatr i burze z gradem. Zjawiska mogą wystąpić od godziny 15.00 do 22.00 13 kwietnia br.  Wiatr w porywach może osiągać do 75 km/h. Prognozowana wielkość opadów to 25 mm. Apelujemy, by na czas opadów zabezpieczyć przedmioty na tarasach, balkonach i podwórkach, w miarę możliwości zostać w domu i nie parkować samochodów pod drzewa - czytamy w komunikacie.


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości