Wiadomości

Tani bilet dla juniora skasowany

11 kwietnia 2018, 10:22
fot. archiwum
W Gorzowie nie będzie tańszego biletu dla juniora. Wojewoda lubuski uchylił uchwałę Rady Miasta Gorzowa o przyznaniu ulg dla uczniów gorzowskich szkół. Miał kosztować 10 złotych miesięcznie.

Bilet Junior miał funkcjonować w Gorzowie od 1 września 2018 roku. Jak wiecie z portalu gorzowianin.com, miesięczny bilet dla uczniów wszystkich szkół miał kosztować 10 złotych, a roczny – 120 złotych. To miała być ogromna oszczędność w domowych budżetach wielu gorzowian. Niestety ulgi nie będzie.

- Uchwała została wprowadzona niezgodnie z przepisami i niezgodnie z prawem. Przepisy prawa wymagają przygotowania i analiz. Tych analiz zabrakło – mówił na specjalnie zwołanej konferencji prasowej prezydent Gorzowa – Jacek Wójcicki.

W zamian za to miasto chce zaproponować mieszkańcom tzw. Kartę Mieszkańca. Właściciel tej karty ma otrzymać różnego rodzaju zniżki. Jakie? Tego na razie nie wiadomo. - Żeby ratować sytuacje, poprosiłem o współprace radnych Gorzów Plus i Prawa i Sprawiedliwości. Chcemy ten problem rozwiązać kompleksowo. Postanowiliśmy podejść do tematu wprowadzenia karty mieszkańca. Będzie to szereg ulg i przywilejów – dodaje prezydent Gorzowa.

- Podstawą jej działania mają być zniżki w komunikacji miejskiej. Razem z Wydziałem Gospodarki Komunalnej i MZK opracujemy propozycje dla mieszkańców. Będą to duże zniżki w budżecie rodzinnym w skali roku. Dzisiaj celowo nie mówimy o kwotach. Pierwsze propozycje podamy w maju, a mają wejść w życie od 1 września - mówi Jacek Wójcicki.
Subskrybuj "Gorzowianin.com" na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Może widziałeś wypadek? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Coś Cię denerwuje? Daj nam znać!
redakcja@gorzowianin.com tel. +48 450 066 400

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości