Wiadomości

Miasto gotowe do walki z meszkami i komarami

5 kwietnia 2018, 15:42, ak
fot. archiwum
W tym roku władze Gorzowa przeznaczyły na opryski przeciwko meszkom i komarom 10 tys. zł. Chociaż pierwszych oprysków jeszcze nie było, to sytuacja jest na bieżąco monitorowana. Dlatego też, jeżeli zajdzie taka potrzeba, to pierwsze opryski zostaną przeprowadzone jeszcze w kwietniu.

Wystarczył cieplejszy dzień, a meszki i komary dały się już we znaki mieszkańcom Gorzowa, którzy spędzali czas na świeżym powietrzu. Do redakcji portalu gorzowianin.com zgłosił pan Marcin, który opowiadał, że w środę po godz. 18 był w parku Górczyńskim i nie mógł za długo posiedzieć na ławeczce ze względu na uciążliwe komary.

Dlatego też zwróciliśmy się do gorzowskiego magistratu czy miasto planuje przeprowadzić opryski przeciwko meszkom i komarom oraz kiedy takie działania zostaną przeprowadzone.

W tym roku na walkę z meszkami i komarami Urząd Miasta Gorzowa zabezpieczył w budżecie 10 tys. zł. Warto wspomnieć, że walka z meszkami w Gorzowie rozpoczęła się w 2008 roku. Wówczas to na opryski, prowadzone także z powietrza wydano ponad 200 tysięcy złotych. Kilkuletnie doświadczenie urzędników miejskich oraz firm zajmujących się tępieniem uciążliwych owadów pozwoliło na redukcję tych kosztów. Specjaliści wiedzą już gdzie zaatakować, aby opryski przyniosły jak największy skutek.

Pieniądze zapisane w budżecie pozwolą na przeprowadzenie wiosennego oprysku do wody na larwę meszki i komara obejmującego 30 punktów w rzece Srebrnej i Kłodawce na terenie administracyjnym miasta Gorzowa.

- Istotne jest prowadzenie monitoringu rozwoju populacji meszki i komara w rzekach Srebrnej i Kłodawce w terminie od 26 marca do 25 maja, który pozwala określić optymalny termin wykonania oprysków i ich skuteczność. Koordynator oprysków z magistratu jest na bieżąco w kontakcie z wykonawcą umowy i obecnie rozwój larwy w monitorowanych rzekach, nie jest jeszcze na etapie, który wskazywałby na konieczność realizacji oprysku - tłumaczy Ewa Sadowska, rzecznik prasowy Urzędu Miasta Gorzowa.

Nie wykluczone jednak, że pierwsze opryski na gorzowskich rzekach zostaną jeszcze przeprowadzone w kwietniu. Niestety opryski przeciwko meszkom i komarom nie obejmują parków na terenie miasta oraz nadwarciańskich bulwarów. Wszystko przez to, że działania prowadzone są w miejscach, gdzie wylęgają się larwy.

Subskrybuj "Gorzowianin.com" na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Może widziałeś wypadek? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Coś Cię denerwuje? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości