Wiadomości

Bezdomny kradnie 14 tys. zł zostawionych w autobusie MZK [film i zdjęcia]

27 marca 2018, 08:39, red
fot. KWP
Kryminalni z Gorzowa zatrzymali 45-letniego bezdomnego, który ukradł torebkę pozostawioną wcześniej przez 79-latkę w autobusie. Kobieta wiozła w niej blisko 14 tys. zł. przeznaczonych na remont mieszkania. Policjanci dzięki skutecznie przeprowadzonym działaniom operacyjnym odzyskali większość pieniędzy, a 45-latek usłyszał zarzut kradzieży.

79-letnia mieszkanka Gorzowa Wielkopolskiego przez dłuższy czas odkładała pieniądze przeznaczone na remont mieszkania. W efekcie udało jej się uzbierać blisko 14 tysięcy złotych. Obawiając się trzymać tak wiele pieniędzy w domu, postanowiła przekazać je na przechowanie swojej siostrzenicy.

W sobotę 17 marca 79-latka wsiadła do autobusu i przejechała kilka przystanków. Wysiadając, przez swoją nieuwagę, zostawiała torebkę na siedzeniu. Gdy będąc już na zewnątrz zorientowała się, że nie ma jej przy sobie, próbowała zatrzymać odjeżdżający autobus – biegła za pojazdem przez kilka metrów, jednak kierowca się nie zatrzymał.

- Zrozpaczona kobieta poszła do swojej siostrzenicy opowiadając o całej sytuacji, a następnie sprawę zgłosiła na policji. Funkcjonariusze od razu zajęli się sprawą i przystąpili do działania. Szybko zabezpieczony został monitoring z autobusu, na którym doskonale widać przebieg całego zdarzenia – komentuje Mateusz Sławek z zespołu Prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie.

Na monitoringu z autobusu widać, że kiedy kobieta wysiadła z autobusu MZK, na jej miejsce usiadł mężczyzna, zabrał torebkę i wysiadł na kolejnym przystanku. Kryminalni w wyniku działań operacyjnych ustalili, że mężczyzna ten jest bezdomny i mógł udać się do jednego z gorzowskich hoteli.

- Policjanci sprawdzając poszczególne hotele, poinformowani zostali przez pracownice jednego z nich, że rozpoznaje ona podejrzanego mężczyznę. Miał on aktualnie wynajmować u nich pokój. Kryminalni sprawdzili to i dotarli do 45-letniego mężczyzny, który zdążył wydać już część pieniędzy. Na szczęście większość, bo ponad 11 tysięcy złotych, zostało zabezpieczone przez funkcjonariuszy – opowiada Sławek.

Bezdomny mężczyzna został zatrzymany w minioną niedzielę 25 marca i usłyszał zarzut kradzieży, do którego się przyznał. Za to przestępstwo grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności. Zabezpieczone pieniądze zostały zwrócone 79-latce. Natomiast pozostałe 3 tys. zł bezdomny mężczyzna wydał na tygodniowy pobyt w hotelu oraz na kupno jedzenia i picia.

Subskrybuj "Gorzowianin.com" na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Może widziałeś wypadek? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Coś Cię denerwuje? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400

Fotoreportaż


1/6 79-latka zostawia pieniądze w autobusie

1/6 79-latka zostawia pieniądze w autobusie

2/6 79-latka zostawia pieniądze w autobusie

2/6 79-latka zostawia pieniądze w autobusie

3/6 79-latka zostawia pieniądze w autobusie

3/6 79-latka zostawia pieniądze w autobusie

4/6 79-latka zostawia pieniądze w autobusie

4/6 79-latka zostawia pieniądze w autobusie

5/6 79-latka zostawia pieniądze w autobusie

5/6 79-latka zostawia pieniądze w autobusie

6/6 79-latka zostawia pieniądze w autobusie

6/6 79-latka zostawia pieniądze w autobusie

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości