Wiadomości

89-latek potrącony na Piłsudskiego [zdjęcia]

26 marca 2018, 10:24, red
fot. Taxi Askana
W poniedziałkowy poranek doszło do potrącenie pieszego przy ul. Piłsudskiego w Gorzowie. Starszy mężczyzna przechodził przez jezdnię w niedozwolonym miejscu i wszedł prosto pod koła jadącego prawidłowo mercedesa.

Informację i zdjęcia z miejsca zdarzenia otrzymaliśmy na nasz numer alarmowy 515 016 102 od kierowcy Taxi Askana oraz od czytelników na facebookowym profilu gorzowianin.com.

W poniedziałek 26 marca około godz. 9.30 przy ul. Piłsudskiego na wysokości GLS-u doszło do potrącenia osoby pieszej przez kierowcę dostawczego mercedesa. Na miejsce przyjechała policja oraz pogotowie.

- Mężczyzna w wieku 89-lat przechodził przez ulicę od strony przystanku autobusowego w kierunku lecznicy. 89-latek miał do wyznaczonego przejścia dla pieszych około 20 metrów, jednak postanowił przedostać się na drugą stronę jezdni w niedozwolonym miejscu. Dodatkowo wyszedł na jezdnię za przejeżdżającym autem w stronę ronda Piłsudskiego i wtargnął prosto pod koła prawidłowo jadącemu mercedesowi w kierunku ul. Walczaka. W tej sytuacji 26-latek kierujący mercedesem nie miał żadnych szans na reakcję – opowiada Marek Waraksa, naczelnik wydziału ruchu drogowego Komendy Miejskiej Policji w Gorzowie.

Poturbowany 89-latek został zabrany przez pogotowie do szpitala. Jego stan jest dobry, nie doznał poważniejszych obrażeń. Jak podkreśla Waraksa, to pieszy w tej sytuacji jest winny i to on zostanie ukarany. Policjanci mają zdecydować czy 89-latek zostanie ukarany mandatem czy też sprawa zostanie skierowana do sądu.

Fotoreportaż


1/4 Potrącenie przy GLS

1/4 Potrącenie przy GLS

2/4 Potrącenie przy GLS

2/4 Potrącenie przy GLS

3/4 Potrącenie przy GLS

3/4 Potrącenie przy GLS

4/4 Potrącenie przy GLS

4/4 Potrącenie przy GLS

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości