Po pijaku rozbili cztery samochody [zdjęcia]

24 marca 2018, 16:05, ak
fot. Pomoc Drogowa Fix-Car
Do zdarzenia drogowego doszło w sobotnie popołudnie na parkingu przy ul. Chopina w Gorzowie. Dwaj obywatele Ukrainy będący pod wpływem alkoholu uszkodzili zaparkowane samochody, a wszystko podczas cofania osobowym mercedesem.

Informację o zdarzeniu i zdjęcia otrzymaliśmy na nasz numer alarmowy 515 016 102 od pomocy drogowej Fix-Car.

W sobotę około godz. 14 na parkingu przy ul. Chopina 52 koło hali sportowej doszło do zdarzenia drogowego. Dwóch obywateli Ukrainy wsiadło do osobowego mercedesa i zaczęło cofać na parkingu. Jak się okazało, obaj mężczyźni byli pod wpływem alkoholu.

Kierujący mercedesem z impetem wjechał w cztery zaparkowane auta – forda galaxy, forda c-max, forda focusa i hondę. Dwa samochody pozostawione na placu zostały poważnie uszkodzone, również auto sprawców zostało rozbite. W mercedesie został urwany m.in. wydech.

Policjanci po przyjeździe na miejsce zdarzenia sprawdzili stan trzeźwości obywateli Ukrainy. Badanie potwierdziło, że obaj mężczyźni są pod wpływem akoholu – 36-latek miał w organizmie 0,5 promila, natomiast jego 46-letni kolega miał 1 promil alkoholu w organizmie.

- Pracujący na miejscu policjanci ustalili, że za kierownicę osobowego mercedesa najpierw wsiadł 36-latek, który podczas cofania uszkodził zaparkowane pojazdy. Wówczas zamienił się miejscem za kierownicą ze swoim 46-letnim kolegą, który również był pod wpływem alkoholu i próbując dalej cofać także uderzył w auta stojące na parkingu. Co istotne, żaden z mężczyzn nie posiadał uprawnień do kierowania. Obaj obywatele Ukrainy odpowiedzą przed sądem, jeden za kierowanie autem po użyciu alkoholu, natomiast drugi za jazdę pojazdem mechanicznym pod wpływem alkoholu za co grozi do 2 lat więzienia – opowiada Mateusz Sławek z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie.

Fotoreportaż


1/2 Rozbite auta na Chopina

1/2 Rozbite auta na Chopina

2/2 Rozbite auta na Chopina

2/2 Rozbite auta na Chopina

Podziel się


Komentarze


Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości